خانه / اجتماعی / نمایشگاه هفته فرهنگی اجتماعی آستارا نشاط اجتماعی را افزایش می دهد

نمایشگاه هفته فرهنگی اجتماعی آستارا نشاط اجتماعی را افزایش می دهدآفر عبدالله اف روز جمعه در بازدید از غرفه خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) در نمایشگاه هفته فرهنگی اجتماعی آستارا در محل نمایشگاه های دائمی این شهرستان افزود: همراه با همسرم برای پنجمین بار به آستارا سفر کرده ام و با تماشای غرفه های متعدد نمایشگاه، به برخی ظرفیت های نهفته این شهرستان پی بردم.
وی اظهار کرد: مردم آستارا در قیاس با اهالی آستارای جمهوری آذربایجان، از نشاط اجتماعی لازم برخوردار نیستند و برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و اجتماعی در تحکیم ارتباطات و شاد زیستن با همدیگر موثر است.
وی بیان کرد: برخی غرفه های این نمایشگاه نظیر محصولات کشاورزی و صنایع دستی، اشتراکات فرهنگی ایران و جمهوری آذربایجان را در ذهن تداعی می کند و اگر در این راستا نمایشگاه مشترکی بین دو کشور برگزار شود، پرمخاطب خواهد بود.
برای نخستین بار در بین شهرستان های استان گیلان، هفته فرهنگی اجتماعی آستارا با هدف معرفی فرصت ها و چالش های بخش های دولتی و خصوصی این شهرستان و با برپایی نمایشگاه و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری از 29 آذرماه آغاز و ستادی برای مدیریت برنامه های آن تشکیل شده است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و گمرک این شهرستان سومین مرز پرتردد کشور است.
خبرنگار: عیسی پاشاپور**انتشاردهنده:کبیری
7124/2007انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید