خانه / اجتماعی / نظام سلامت کهگیلویه وبویراحمد نیازمند بکارگیری 4520 نیروی انسانی است

نظام سلامت کهگیلویه وبویراحمد نیازمند بکارگیری 4520 نیروی انسانی استاورنگ ایلامی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: 2 هزار و 400 نیروی انسانی برای ردیف های استخدامی بلاتصدی کهگیلویه و بویراحمد نیاز است.
هم اکنون هفت هزار نیروی انسانی در بخش بهداشت و درمان این استان خدمت می کنند.
وی بیان کرد: این ردیف ها به صورت نیروهای طرحی و غیراستخدامی تامین شده است که ردیف حقوقی ندارند و باید از منابع داخلی حق الزحمه آنها پرداخت شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج تصریح کرد: 2 هزار و 120 نفر دیگر برای تامین نیروی انسانی طرح های در حال تکمیل باید به صورت استخدامی بکار گرفته شود.
ایلامی گفت: میزان حقوق معوقه کارکنان طرحی در بیمارستان های این استان 46 میلیاردو 500 میلیون ریال است.
وی ابراز داشت:حقوق برخی از کارکنان طرحی بیمارستان های این استان از تیر امسال تاکنون پرداخت نشده است.
ئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج درآمد بیمارستان شهید رجایی گچساران را ماهانه بیش از یک میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: این در حالی است که حقوق نیروهای طرحی این بیمارستان ماهانه بیش از 6 میلیارد ریال است.
وی بیان کرد: کمبود تخت های بیمارستانی از دیگر مشکلات نظام سلامت کهگیلویه و بویراحمد است.
ایلامی افزود: هم اکنون 700 تخت بیمارستانی در این استان خدمات رسانی می کند و 700 تخت دیگر برای خدمات رسانی بهینه در حوزه سلامت باید راه اندازی شود.
وی ابراز داشت:با بهره برداری از سه بیمارستان در حال تکمیل شامل283 تختخوابی یاسوج، 100 تختخوابی گچساران و 32 تختخوابی باشت شمار تخت‌های بیمارستانی در استان به حدود هزار تخت خواهد رسید.
ایلامی ابراز داشت: بر اساس چشم انداز 1404 و هدفگذاری دولت دوازدهم تعداد تخت‌های بیمارستان در کشور و در مراکز استان‌ها به ازای هر هزار نفر یک و نیم تخت و در سایر شهرستان‌ها نیز به یک تخت خواهد رسید.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: البته استاندارد جهانی به ازای هر هزار نفر 2 و نیم تخت است.
از 234 پزشک این استان 199 نفر متخصص هستند.
استان 700 هزار نفری کهگیلویه و بویراحمد در جنوب غربی ایران قرار دارد.
خبرنگار:فرزانه شریفی** انتشاردهنده: علیزاده
8143/1662انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید