خانه / دسته‌بندی نشده / نشست «سبک زندگی الهی با الگوگیری از رسـول اکـرم(ص)»

نشست «سبک زندگی الهی با الگوگیری از رسـول اکـرم(ص)»

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، بشر امروز نیازمند الگویی است که او را از این روزمرگی نجات دهد، الگویی که او را فراتر از تفسیر مادی حیات ببرد و این الگو رفتار و کردار پیامبر خاتم حضرت محمد(صلی الله علیه وآله) است. دانستن تاریخ دقیق ولادت و وفات آن حضرت، روزهای زندگی، تعداد همسران یا فرزندان و جنگ های حضرت و … گرچه مفید است اما آنچه امروز بدان نیاز داریم دانستن اصول اخلاقی اوست.


شناخت ماهیت حرکت و دعوت او. رفتار و کردار پیامبر(ص) در همه جهات برای همگان الگو و اسوه کامل است. از رفتارهای فردی ایشان؛ ادب ورزی، امانتداری، پوزش پذیری، حق گرایی، حیاورزی، راستگویی، خوش خلقی، فروتنی و… تا رفتارهای اجتماعی ایشان؛ قانون مداری، گشاده دستی، گشاده رویی، مشورت پذیری، همزیستی با اقشار مختلف اجتماع و… از عبادت ایشان با خدا تا رفتارهایشان با طبیعت همه و همه الگو و سرمشق است که برای رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی می توان به آن تمسک جست. قرآن پیامبر(ص) را اسوه و الگویی معرفی می کند که پیروی از او سعادت دنیا و آخرت را به همراه دارد که برای رسیدن به این سعادت باید در همه زمینه ها او را الگو قرار داد. 


 نشست سبک زندگی الهی با الگوگیری از رسول اکرم(ص)، با حضور و ارائه حجت الاسلام والمسلمین حسین عالمی (مبلغ و نویسنده)، روز پنجشنبه هشتم آبان ماه ساعت ۲۰، از طریق صفحه  https://www.instagram.com/aut_quran_etrat اینستاگرام کانون قرآن و عترت دانشگاه امیرکبیر برگزار خواهد شد.


علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند به آیدی  @aut_quran_etrat مراجعه کنند.انتهای پیام

پاسخی بگذارید