خانه / دسته‌بندی نشده / نخست وزیر عراق: همه پرسی کردستان، کشور را به مرحله ای از تاریکی فرو می برد

نخست وزیر عراق: همه پرسی کردستان، کشور را به مرحله ای از تاریکی فرو می بردبه گزارش شبکه «سومریه نیوز»، العبادی که در کنفرانس خبری هفتگی خود سخن می گفت، تاکید کرد: نخست وزیر عراق با وعده آزادی قریب الوقوع شهرستان الحویجه واقع در استان کرکوک و غرب استان الانبار از اشغال داعش، تصریح کرد: نیروهای عراقی الحویجه را به صورت کامل آزاد خواهند کرد و هماهنگی هایی نیز با نیروهای بیشمرگه کرد انجام خواهد شد.
نخست وزیر عراق همچنین اعلام کرد که تروریست ها در روز عید قربان نقشه های تروریستی در سر داشتند که به صورت کامل خنثی شده است.
وی در پایان درباره نفت استان کرکوک واقع در شمال عراق نیز گفت: نفت کرکوک به صورت غیر رسمی صادر می شود و این استان بهره ای از فروش آن ندارد.
اظهارات العبادی پس از آن صورت می گیرد که ارشد صالحی رئیس جبهه ترکمن‌های عراق گفته بود: نتیجه همه پرسی از لحاظ ما الزام آور نیست و این تصمیم در مناطقی که ترکمن‌ها و حتی پیشمرگه ها حضور دارند، به معنای اشغال است.
دو حزب جنبش تغییر و جماعت اسلامی کردستان عراق نیز دیروز سه شنبه (14 شهریور) زمان برگزاری همه پرسی را مناسب ندانسته و تاکید کردند که این رویداد باید به تاخیر بیافتد.
اقلیم کردستان عراق و احزاب کرد عراقی دو ماه پیش بدون حضور دو حزب سیاسی، در نشستی با مسعود بارزانی رئیس اقلیم، تصمیم گرفتند که سوم مهرماه آینده (25سپتامبر) برگزار کنند.
خبر تصمیم اربیل مبنی بر برگزاری همه پرسی در 25 سپتامبر سال جاری، موجب واکنش ها و مخالفت های جدی در داخل و خارج از عراق شده است.
شبس**9363**مترجم: محمد تدو××انتشاردهنده: عزیز موسویانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید