خانه / اجتماعی / مولاوردی: پیروان ادیان الهی باید مروج عملی ارزش ها باشند

مولاوردی: پیروان ادیان الهی باید مروج عملی ارزش ها باشندبه گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، «شهیندخت مولاوردی» امروز (چهارشنبه) و در آغازین روزهای سال نو میلادی با حضور در کلیسای حضرت یوسف (ع) ضمن دیدار با مسئولان و جمعی از فعالان این کلیسا، سال نو و میلاد حضرت عیسی (ع) را به آنها تبریک گفت و آرزو کرد سال جدید سرشار از امنیت، صلح و دوستی برای هموطنان مسیحی، مسیحیان و همه مردم جهان باشد.
دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی اظهارکرد: جهان امروز بیش از هر زمان دیگری به این آموزه ها نیازمند است؛ به ویژه آنکه امروز نفرت پراکنی و اعمال خشونت و بسیاری جنایات و اعمال ناپسند دیگر به نام دین انجام می شود. این وضعیت برای همه مایه تاسف است و باید همه مسلمانان و پیروان سایر ادیان کمک کنیم تا ریشه این تفکرات انحرافی و غلط از بین برود و دیگر هیچگاه به هیچ شکل دیگر مجال بروز و ظهور دوباره نیابد.
مولاوردی در ادامه توضیحاتی درباره ماموریت های دستیاری امور حقوق شهروندی رئیس جمهوری ارائه و تاکید کرد که به دنبال این هستیم تا موضوع تحقق حقوق شهروندی را با ارائه آموزش های لازم از مقطع پیش دبستانی تا دانشگاه و نیز آموزش به خانواده ها و همه افراد از طرق مقتضی از جمله رسانه ها به شکل جدی و موثر پیگیری کنیم تا خود مردم با آشنایی صحیح با حقوق خودشان، آن را از مسیر صحیح مطالبه کنند.
وی تصریح کرد: نحوه مطالبه حقوق مساله بسیار مهمی است. باید چگونگی مطالبه حقوق نیز آموزش داده شود تا مردم حقوق خود را از راه های صحیح پیگیری کنند و باید به گونه ای جریان سازی شود که یک موج و گفتمان صحیح مطالبه حقوق شهروندی در جامعه ایجاد شود.
در این مراسم اسقف کلیسای حضرت یوسف (ع) نیز متقابلا عید میلاد حضرت مسیح (ع) را به مولاوردی و همه ایرانیان و پیروان و دوستداران آن حضرت تبریک گفت و با قرائت آیه ای از قرآن درباره ولادت حضرت عیسی خاطرنشان کرد: حضرت عیسی در قرآن منزلت بالا و خاصی دارد و از داستان ولادت ایشان به عنوان ولادتی خاص در قرآن کریم یاده شده است.
وی گفت: پیام اصلی همه ادیان دوستی و محبت است و پیروان ادیان ابراهیمی باید مروج این پیام ها و ارزش های معنوی در جهان باشیم. مشکلات جهان فقط با محبت کردن همه انسان ها به یکدیگر قابل حل و فصل است.
شبد**1953**1379 **
تنظیم کننده: مرتضی شحنه** انتشار دهنده: هادی افتخاریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید