خانه / اجتماعی / ممانعت از ورود خودروهای آلاینده به محدوده زوج و فرد در اصفهان تشدید می شود

ممانعت از ورود خودروهای آلاینده به محدوده زوج و فرد در اصفهان تشدید می شودبا آغاز فصل سرما و ایجاد پدیده وارونگی هوا در روزهای این فصل که افزایش آلودگی هوا را در پی دارد، پلیس راهور شهرستان اصفهان از هم اکنون اقدامات ویژه ای را برای مقابله با آلودگی هوا در دستور کار خود قرار داده است.
رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی شهرستان اصفهان روز پنجشنبه با اعلام این خبر به ایرنا افزود: تشدید نظارت بر اجرای طرح محدودیت زوج و فرد در هسته مرکزی شهر اصفهان برای مقابله با افزایش آلودگی هوا در فصل سرما در دستور کار پلیس راهور این شهرستان قرار گرفته است.
سرهنگ ابوالقاسم چلمقانی محدوده زوج و فرد خودروها در شهر اصفهان را خیابان مسجد سید، عبدالرزاق، خیابان بهشتی و کاشانی به سمت هسته مرکزی، خیابان نشاط، چهارراه نقاشی، چهارباغ و باغ گلدسته، حاشیه ابتدای خیابان فردوسی، شمس آبادی و آذر اعلام کرد.
وی یادآور شد: خودروها براساس زوج و یا فرد بودن آخرین شماره پلاک خود می توانند وارد این محدوده شوند و هرگونه تخلف از طریق دوربین های نظارت تصویری ثبت می شود.
سرهنگ چلمقانی، جریمه ورود به محدوده زوج و فرد را هر بار 20 هزار تومان اعلام کرد و گفت: علاوه بر این، در این محدوده ها، خودروهای دودزا، آلاینده و فاقد معاینه فنی نیز اعمال قانون خواهند شد.
روزانه یک میلیون خودرو در اصفهان که ۶۰ تا ۷۰ درصد سواری و تک سرنشین هستند تردد می کنند و این در حالیست که سهم خودروها در آلودگی هوای این کلانشهر بیش از 70 درصد است.
ت/6994 / 2093 ** خبرنگار: آرزو فلاح ** انتشاردهنده: اصغر دواتگرانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید