خانه / اجتماعی / معاون رئیس جمهوری: حامیان دولت باید مشفق‌ترین منتقدین دولت باشند

معاون رئیس جمهوری: حامیان دولت باید مشفق‌ترین منتقدین دولت باشندبه گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، «جمشید انصاری» عصر پنجشنبه در جمع فعالان مدنی کردستان پس از استماع نظرات، دیدگاه ها و انتقادات فعالان سیاسی، مدنی، اجتماعی و اقتصادی استان اظهار کرد: دوستانی که در این محفل از دولت انتقاد کردند دلسوزترین حامیان دولت هستند و با دید نقد منصفانه به مسائل کشور نگاه می کنند.
وی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: این روزها بسیار گفته شده که دولت باید به حرف معترضان گوش کند، اما نباید فراموش کنیم که این معترضان تمام ملت ایران نیستند و در این فرایند باید آنچه حق است پذیرفته شود و آنچه که درست نیست با کار اقناعی معترضان را قانع کنیم.
وی ادامه داد: نمی توان با دید شک و تردید همه چیز را بنگریم و همه کارهای دولت را غلط بدانیم و در نقد به دولت نباید فراموش کنیم که 2.5 میلیون نفر اداره کننده دولت، بخشی از ملت هستند.
وی اظهار کرد: آنچه اتفاق افتاده نتیجه یک نارضایتی تاریخی در حوزه های مختلف بود و صرفا به عملکرد پنج ساله دولت بر نمی گردد.
وی ادامه داد: نیاز امروز شناسایی علت ها است و سهم هر دوره تاریخی مشخص شود و سپس برای رفع آنها اقدام شود.
به گفته انصاری، قطع رابطه رئیس جمهوری، فعالان مدنی و اعضای ستادها پس از انتخابات مشاهده می شود و لازم است دولت برای رسیدن به موفقیت بدنه اجتماعی ملت را در کنار خود داشته و برای بازسازی این رابطه اقدامی اساسی صورت گیرد.
انصاری به اهتمام دولت برای تسهیل شرایط فعالیت نهادهای مدنی اشاره و اضافه کرد: در حوزه زنان نیز بخشی از مطالبات ریشه فرهنگی وجود دارد و باید در جریان مبارزات اجتماعی محقق شود.
انصاری در این خصوص به تصمیم دولت دوازدهم در افزایش سهم زنان در مدیریت ها به ٣٠ درصد اشاره کرد و افزود: اهتمام در جوان کردن مدیریت نظام اداری کشور از دیگر تصمیمات دولت است.
وی با انتقاد از فراوانی دانشگاه ها و دانش آموختگان بیکار گفت: باید بدون رودربایستی اعلام کنیم نیروی کار تحصیلکرده نیاز نداریم بلکه نیروها باید به سمت تخصص گرایی در حرفه ها سوق داده شوند.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخش دیگر سخنان خود انتقادات پیرامون بودجه کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: من کارشناس بودجه هستم و می گویم که آنچه سالها است ما را درگیر کرده تصمیمات اشتباه در بودجه است.
جمشید انصاری معاون رئیس جهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور پنجشنبه به استان کردستان سفر کرده بود و شرکت در نهمین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان کردستان، بیستمین جشنواره شهید رجایی و دومین همایش سالانه کردستان در مسیر توسعه از برنامه های سفر یک روزه وی در این استان بود.
خبرنگار: حسن حسین زاده *شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری
3034 /6108انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید