خانه / اجتماعی / معاون رئیس جمهوری: حامیان دولت باید مشفق‌ترین منتقدین دولت باشند

معاون رئیس جمهوری: حامیان دولت باید مشفق‌ترین منتقدین دولت باشند



به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، «جمشید انصاری» عصر پنجشنبه در جمع فعالان مدنی کردستان پس از استماع نظرات، دیدگاه ها و انتقادات فعالان سیاسی، مدنی، اجتماعی و اقتصادی استان اظهار کرد: دوستانی که در این محفل از دولت انتقاد کردند دلسوزترین حامیان دولت هستند و با دید نقد منصفانه به مسائل کشور نگاه می کنند.
وی با اشاره به ناآرامی های اخیر در کشور گفت: این روزها بسیار گفته شده که دولت باید به حرف معترضان گوش کند، اما نباید فراموش کنیم که این معترضان تمام ملت ایران نیستند و در این فرایند باید آنچه حق است پذیرفته شود و آنچه که درست نیست با کار اقناعی معترضان را قانع کنیم.
وی ادامه داد: نمی توان با دید شک و تردید همه چیز را بنگریم و همه کارهای دولت را غلط بدانیم و در نقد به دولت نباید فراموش کنیم که 2.5 میلیون نفر اداره کننده دولت، بخشی از ملت هستند.
وی اظهار کرد: آنچه اتفاق افتاده نتیجه یک نارضایتی تاریخی در حوزه های مختلف بود و صرفا به عملکرد پنج ساله دولت بر نمی گردد.
وی ادامه داد: نیاز امروز شناسایی علت ها است و سهم هر دوره تاریخی مشخص شود و سپس برای رفع آنها اقدام شود.
به گفته انصاری، قطع رابطه رئیس جمهوری، فعالان مدنی و اعضای ستادها پس از انتخابات مشاهده می شود و لازم است دولت برای رسیدن به موفقیت بدنه اجتماعی ملت را در کنار خود داشته و برای بازسازی این رابطه اقدامی اساسی صورت گیرد.
انصاری به اهتمام دولت برای تسهیل شرایط فعالیت نهادهای مدنی اشاره و اضافه کرد: در حوزه زنان نیز بخشی از مطالبات ریشه فرهنگی وجود دارد و باید در جریان مبارزات اجتماعی محقق شود.
انصاری در این خصوص به تصمیم دولت دوازدهم در افزایش سهم زنان در مدیریت ها به ٣٠ درصد اشاره کرد و افزود: اهتمام در جوان کردن مدیریت نظام اداری کشور از دیگر تصمیمات دولت است.
وی با انتقاد از فراوانی دانشگاه ها و دانش آموختگان بیکار گفت: باید بدون رودربایستی اعلام کنیم نیروی کار تحصیلکرده نیاز نداریم بلکه نیروها باید به سمت تخصص گرایی در حرفه ها سوق داده شوند.
رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در بخش دیگر سخنان خود انتقادات پیرامون بودجه کشور را مورد توجه قرار داد و افزود: من کارشناس بودجه هستم و می گویم که آنچه سالها است ما را درگیر کرده تصمیمات اشتباه در بودجه است.
جمشید انصاری معاون رئیس جهوری و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور پنجشنبه به استان کردستان سفر کرده بود و شرکت در نهمین جلسه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان کردستان، بیستمین جشنواره شهید رجایی و دومین همایش سالانه کردستان در مسیر توسعه از برنامه های سفر یک روزه وی در این استان بود.
خبرنگار: حسن حسین زاده *شبس*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاری
3034 /6108



انتهای پیام /*










پاسخ دهید