خانه / اجتماعی / مصدومیت 9 آتش نشان در عملیات اطفای حریق انبار مواد اسیدی در روشن دشت

مصدومیت 9 آتش نشان در عملیات اطفای حریق انبار مواد اسیدی در روشن دشتمدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان روز پنجشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفت: این حادثه آتش سوزی ساعت 14 و 22 دقیقه امروز رخ داد که 15 ایستگاه شامل 60 نیروی آتش نشان و پنج رییس ایستگاه و مدیر عامل سازمان به همراه 23 دستگاه اطفائیه سنگین و فوق سنگین و خودروی نجات و حمل دستگاه تنفسی به محل اعزام شدند.
محمد شریعتی افزود: آتشپاد بزرگزاد مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی با حضور در محل حادثه هدایت این عملیات را برعهده گرفت و پس از سه ساعت تلاش نیروهای آتش نشان این حریق اطفاء و کنترل شد و با توجه به حساسیت موضوع و وجود مواد شیمیایی و اسیدی عملیات پاکسازی، جداسازی و لکه گیری نیز پنج ساعت به طول انجامید و در ساعت 22 به پایان رسید.
وی ادامه داد: در حریق انبار و کارگاه مواد شیمیایی و اسیدی 9 نفر از نیروهای آتش نشانی دچار سوختگی و مشکلات تنفسی ناشی از استنشاق بخارهای اسیدی شدند و علاوه بر این خسارتی نیز به تجهیزات آتش نشانی از جمله شلنگ های آبرسانی وارد شد.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان نیز درباره مصدومان این حادثه به خبرنگار ایرنا گفت:6 نفر از نیروهای آتش نشانی مصدوم شده در این حریق پس از دریافت خدمات اولیه درمانی و اکسیژن رسانی در محل عملیات، به بیمارستان های الزهرا (س) و فارابی منتقل شدند.
24 ایستگاه آتش نشانی و خدمات ایمنی با 600 نیروی عملیاتی و 90 نیروی ستادی در سطح مناطق پانزده گانه شهر اصفهان فعالیت دارند.
فوریت ‌های پزشکی شهرستان اصفهان با برخورداری از 47 پایگاه شامل 35 پایگاه شهری، 11 پایگاه جاده‌ای و یک پایگاه امداد هوایی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و 260 نفر پرسنل عملیاتی به صورت شبانه‌روزی در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است.
گ/7135 خبرنگار: فرزانه سادات مدنیون – انتشاردهنده: عمادیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید