خانه / اجتماعی / مسمومیت با گاز مونواکسید کربن جان 14 نفر را در گیلان گرفت

مسمومیت با گاز مونواکسید کربن جان 14 نفر را در گیلان گرفتمهدی قربانی ثمین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از این تعداد افراد فوت شده به دلیل مسمومیت با گاز مونواکسید کربن، 13 نفر مرد و یک نفر زن هستند.
وی اظهار داشت: از این تعداد پنج نفر در شهرستان تالش، چهار نفر در لنگرود، چهار نفر در رشت و یک نفر در شهرستان لاهیجان به دلیل مسمومیت با گاز مونواکسید کربن جان خود را از دست دادند.
قربانی ثمین ضمن هشدار نسبت به مسمومیت با گاز مونواکسید کربن بیان کرد: مردم ضمن استفاده از وسایل گرمایشی استاندارد و مناسب، نسبت به تهویه مناسب فضا و خروجی دود وسایل گرمایی توجه داشته باشند، زیرا کوچکترین سهل انگاری دراین باره می تواند منجر به تجمع گاز در فضاهای بسته و مخاطرات جدی از جمله مرگ افراد شود.
گاز مونواکسید کربن گازی بی رنگ و بی بو است و در اثر احتراق ناقص مواد سوختنی تولید می شود.
بخاری، آبگرمکن، شومینه و اجاق گازها به علت سیستم تهویه نامناسب (دودکش) عامل اصلی مسمومیت با گاز مونواکسیدکربن است.
علایم مسمومیت با گاز مونواکسید کربن می تواند شبیه علایم آنفلوآنزا باشد و اکثر افراد در این وضعیت تصور می کنند دچار سرماخوردگی و یا آنفلوآنزا شده اند.
سردرد، سرگیجه، ضعف و بی حالی، تهوع و استفراغ، عدم تعادل در راه رفتن، خواب آلودگی، تندتند نفس کشیدن و حتی بی قراری از علایم مهم و اولیه مسمومیت با گاز مونواکسید کربن است.
سال گذشته، 15 نفر در اثر مسمومیت با گاز منوکسید کربن در استان گیلان جان خود را از دست دادند.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:بابایی
7286 /6030انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید