خانه / دسته‌بندی نشده / مسابقه کتابخوانی «بـر مـدار آفـتـاب»

مسابقه کتابخوانی «بـر مـدار آفـتـاب»

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، کتاب «بر مدار آفتاب: ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی» با تدوین حجت الاسلام محمدحسین پورامینی از سوی دفتر نشر معارف منتشر شده است.

این اثر با ارائه گوشه‌ای از حیات طیبه رضوی، بر آن است تا سبک زندگی مؤمنانه را با تکیه بر سیرۀ حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا علیه‌السلام بیان کند. کتاب در هفت فصل تنظیم شده است. فصل نخست «پرتویی از آفتاب»، فصل دوم «ارتباط با خدا»، فصل سوم «ارتباط با حجت خدا»، فصل چهارم «ارتباط با خود»، فصل پنجم «ارتباط با خانه و خانواده»، فصل ششم «ارتباط با جامعه» و فصل هفتم «بهداشت و جامعه». در فصل اول به تولد تا شهادت و زیارت حضرت پرداخته است. دربارۀ موضوعاتی از قبیل خداباوری، نمازگزاری، روزه‌داری، حج، دعاها و معاداندیشی در فصل دوم بحث شده است.

فصل سوم به نیاز به امام، اطاعت از اولی‌الامر، اهل بیت علیهم‌السلام، غدیر، عاشورا و مهدویت می‌پردازد. مطالبی چون سیمای ظاهری، سیمای علمی و سیمای اخلاقی در فصل چهارم قرار گرفته‌اند. در فصل پنجم موضوعات مرتبط با خانه (فضای خانه، خوش اخلاقی، والدین، ازدواج، فرزند و…) و خویشاوندان (صلۀ رحم، مهمان و مهمانی) بررسی شده‌اند. به سرفصل‌های خدمتکاران و کارگران (طی‌کردن مبلغ، انس با کارگر و…) و با مردم (مهروزی، معاشرت و…) در فصل بعدی پرداخته شده است. در فصل هفتم و پایانی کتاب این موضوعات: بهداشت، خوردنی‌ها، نوشیدن، نشستن، سفر، بیماری، عیادت و… تشریح شده‌ است.

این مسابقه ویژه دانشجویان سراسر دانشگاه ها است که هر شب ساعت ۲۰ پنچ سوال از کتاب “برمدار آفتاب” داخل کانال کانون قرآن و عترت  قرار داده می‌شود.

برای شرکت درمسابقه شرکت کنندگان  می توانند پاسخ های خود را تا ساعت ۲۴ همان شب به همراه مشخصات خود (نام، نام خانوادگی، رشته تحصیلی، شماره دانشجویی) به آیدی  Kanonquran_Admin@ ارسال کنند که به قید قرعه به پنج نفر از افرادی که  پاسخ درست به سوالات دهند جوایزی اهدا خواهد شد.  

انتهای پیام

پاسخی بگذارید