خانه / اجتماعی / مزاحم زن همسایه در فضای مجازی دستگیر شد

مزاحم زن همسایه در فضای مجازی دستگیر شدبه گزارش ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ شاهین حسنوند اظهار کرد: خانمی با در دست داشتن طی روزهای گذشته با حکم قضایی به پلیس فتا مراجعه و اظهار کرد که فردی ناشناس از طریق شبکه اجتماعی برای وی ایجاد مزاحمت می‌کند و پیامک‌های توهین آمیز و تصاویر مستهجن علیه وی منتشر می‌کند.
وی افزود: پس از شکایت شاکی در مرجع قضایی، شناسایی و دستگیری هتاک در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت که پس از بررسی‌های تخصصی و شگردهای فنی پلیسی متهم به نام (ع.آ) 23 ساله در همسایگی شاکی شناسایی شد.
رییس پلیس فتای خوزستان توضیح داد: با هماهنگی مقام قضایی نامبرده دستگیر شد که پس از مواجهه با ادله و قرائن موجود به بزه انتسابی اعتراف کرد و انگیزه جرم خود را نیز مسائل غیراخلاقی عنوان کرد.
وی یادآور شد: پرونده این متهم جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان ارسال شد.
سرهنگ حسنوند تاکید کرد: پلیس فتا با هرگونه ایجاد مزاحمت در فضای مجازی به طور جد برخورد کرده و عاملان چنین جرائمی طبق قانون به حبس از 91 روز تا دو سال یا 5 تا 40 میلیون ریال جزای نقدی و یا هردو مجازات محکوم خواهند شد.
وی در توصیه به کاربران گفت: بهترین راهکار برخورد با مزاحمان سایبری پاسخ ندادن به آنها و در پی استمرار فعالیت مزاحمان شکایت قضائی از آنها است.
7164/6064
خبرنگار: عاطفه جوادی** انتشار دهنده: محسن بهاروندانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید