خانه / اخبار اجتماعی / مدیرکل بنیاد شهید خوزستان:هفته دفاع مقدس فرصتی برای تجلیل از پیشکسوتان ایثار و فداکاری است

مدیرکل بنیاد شهید خوزستان:هفته دفاع مقدس فرصتی برای تجلیل از پیشکسوتان ایثار و فداکاری استبه گزارش ایرنا عبدالرضا فرجیان روز چهارشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی هفته دفاع مقدس در استانداری خوزستان ضمن تاکید بر حساسیت و اهمیت برنامه های این هفته در استان افزود:هفته دفاع مقدس در استان خوزستان هر ساله با رنگ و بویی خاص در جای جای استان برگزار می شود از این رو باید فرصتی ایجاد شود تا جوانان و نسل های پس از جنگ تحمیلی ، با ارزش ها و آرمان های دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت بیشتر آشنا شوند.
وی برپایی مناسبت های هفته دفاع مقدس را اقدامی فرهنگی و ملی در راستای تعمیق فرهنگ ایثار و شهادت توصیف کرد و از کمیته های هفته دفاع مقدس استان خواست با هماهنگی و هم افزایی و ارائه هنرمندانه برنامه ها و مناسبت های دفاع مقدس گام های عملی برای جذب جوانان به این برنامه ها بردارند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان افزود:امروز هر آنچه که از ویژگی های دوران هشت سال دفاع مقدس بگوییم کم گفته ایم، چرا که در طول این دوران هشت ساله، ملتی با دستان خالی، اما روحیه و انگیزه ای الهی، رژیم بعث و بلکه دنیایی به ظاهر مقتدر را، با اقتدار و عزت و سربلندی متکی بر ایمان خود به ذلت کشاند.
فرجیان با اشاره به ویژگی مردمی بودن دوران دفاع مقدس اظهار داشت: ملت ما همان ملتی هستند که در مقابله با دشمن ذره ای بیم و ترس نداشتند و همان کسانی هستند که حماسه ها خلق کردند و نام خود را به عنوان مردمی معتقد، وفادار و ایثارگر در تاریخ بشریت ماندگار ساختند.
وی افزود: شهدا و حماسه آفرینان کشور ما در آن دوران آنگونه در برابر مشکلات و سختی ها استقامت کردند و خون دادند، تا امروز یک پیام مهم برای همه مسلمانان و مردم دنیا داشته باشند و آن هم اینکه در برابر هیچ قدرت استکباری تحت هر عنوان و هر شعار و هر ادعایی نباید تسلیم شد و امروز دفاع جانانه ملتهای مظلوم عراق، سوریه، یمن و سایر ملتها و ایثارگری های شهدای مدافع حرم ، نتیجه همین تفکر و همین پیام است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان در ادامه از دست اندرکاران و مجریان برنامه های هفته دفاع مقدس خواست کرد تا در برنامه های اجرایی این مناسبت مهم، ارزش های متکی بر فرهنگ حماسه و ایثار، استکبار ستیزی، آرمانها و منویات بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و مقام معظم رهبری، ارزش ها و آرمان های شهیدان و ایثارگران و انقلاب اسلامی را به عنوان محور همه فعالیت ها در نظر داشته باشند.
وی گفت: باید تلاش و همت کرد تا فرهنگ ایثار و شهادت، نهادینه تر از قبل ترویج شود، زیرا که ما همیشه و تا ابد مدیون شهدا و ایثارگران هستیم.
فرجیان افزود: مبنای پیروزی نظام اسلامی ، ایثار و ازخودگذشتگی و شهادت ملت بود از این رو باید در پی آن باشیم که این روحیه همچنان باقی بماند.
برگزاری رژه نظامی نیروهای مسلح در اهواز ، دزفول و آبادان، برپایی دهها نمایشگاه عکس و کتاب ،برگزاری شب شعر و خاطره از مهمترین برنامه های هفته دفاع مقدس در استان خوزستان است.
در این نشست کمیته های مختلف هفته دفاع مقدس برنامه های فرهنگی خود را تشریح کردند.
31 شهریور ماه روز آغاز تهاجم همه جانبه رژیم بعثی عراق تا هفتم مهرماه سالروز شکست حصر آبادان هفته دفاع است.
رژیم بعثی عراق به سرکردگی صدام معدوم در 31شهریور ماه 1359 پس از ماهها تجاوز به پاسگاهها و مناطق مرزی کشور ، تهاجم همه جانبه زمینی ، هوایی و دریایی به جمهوری اسلامی ایران آغاز کرد ولی با مقاومت و دفاع هشت ساله ، به هیچ یک از اهداف نامشروع و غیرقانونی خود نرسید.
6065/6002
خبرنگار:محمدرضا بنوره**انتشار: کبری آقازریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید