خانه / اجتماعی / مدارس سری صبح تعدادی از شهرستان های استان اردبیل تعطیل شدند

مدارس سری صبح تعدادی از شهرستان های استان اردبیل تعطیل شدندبر اساس اعلام روابط عمومی آموزش و پرورش استان اردبیل ، تمامی مقاطع تحصیلی شهرستان های اردبیل، سرعین، نمین، نیر، هیر، مشگین شهر، لاهرود و ارشق در سری صبح روز شنبه تعطیل خواهد بود.
اداره کل هواشناسی استان اردبیل روز یکشنبه هشدار داد که تندباد در روز دوشنبه در این شهرستان ها به اوج خود رسیده و سرعت آن در برخی ساعات به 108 تا 130 کیلومتر بر ساعت نیز خواهد رسید.
وزش تندباد امروز در این شهرستان ها علاوه بر ایجاد اختلال در تردد رهگذران پیاده و سواره سبب شکسته شدن شاخه های درختان ، آنتن های تلویزیون ، شیشه های بعضی از منازل و مغازه های واقع در حواشی شهرها و نیز از جا کنده شدن تابلوهای و بیلبوردهای شهر شد.
مسعود امامی یگانه ، مدیرکل مدیریت بحران استان اردبیل نیز به خبرنگار ایرنا گفت: استحکام وسایل پشت بام ،بالکن ها ،تقویت گلخانه های استان ، کنترل و بازدید بادشکن اطراف مزارع ، حفاظت از کندوهای زنبور عسل ، حفاظت از تجهیزات آبیاری ، حفاظت از تاسیسات عمومی شهر و کنترل و استحکام تابلوهای بزرگ سطح شهر از جمله مواردی است که باید احتیاط لازم برای جلوگیری از خسارت های احتمالی از سوی شهروندان استان رعایت شود.
وی از شهروندان خواست از توقف در مسیرهای خطرناک، توقف در مسیر ساختمان ها و دیوارهای نیمه کاره و فرسوده ، درختان کهنسال و رودخانه ها در هنگام وزش باد خودداری کنند.
امامی همچنین از رانندگان خواست هنگام وزش باد با احتیاط رانندگی کنند.
وی گفت: به تمام دستگاههای اجرایی از جمله شهرداری ها توصیه شده آمادگی لازم را در صورت بروز هرگونه حوادث ناشی از تند باد داشته باشند .
او بیان کرد: به شرکت توزیع نیروی برق و جهاد کشاورزی اعلام شده تا در ارتباط با جلوگیری از قطعی برق و حفاظت از تجهیزات آبیاری و گلخانه ها اقدام لازم را انجام دهند.
خبرنگار: گیتی طالبی ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زاده
6016/6018انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید