خانه / اجتماعی / مانور امداد جاده ای در گناباد

مانور امداد جاده ای در گنابادفرماندار گناباد در حاشیه برگزاری این مانور به خبرنگاران گفت: در این مانور که با هدف بررسی میزان آمادگی دستگاههای اجرایی و عوامل امداد رسان در زمان وقوع سوانح و بحرانها برگزار شد، نیرو های امدادی نظیر آتش نشانی و اورژانس در مدت 10 تا 15 دقیقه خود را به محل حادثه فرضی که در کیلومتر 10 جاده گناباد به فردوس بود، رساندند.
محمد علی نبی پور افزود: عملکرد پلیس راه و نیروی انتظامی نیز در اجرای این مانور قابل قبول بود ولی با وجود تماس تلفنی، هلال احمر در محل حادثه حاضر نشد.
وی وجود اختلالات تلفنی به ویژه در جاده های این شهرستان را از مشکلات مهم اطلاع رسانی در زمان وقوع سوانح ذکر کرد.
وی پیش از این نیز گفته بود این شهرستان با کمبودهای جدی در مقابله با بحرانها و حوادث پیش بینی نشده مواجه است و آمادگی دستگاههای اجرایی در این زمینه رضایت بخش نیست.
نبی پور افزود: با توجه به موقعیت گناباد از نظر قرارگرفتن در جنوب خراسان رضوی این شهرستان همواره به عنوان قطب امداد و نجات در منطقه و استانهای همجوار مطرح است ولی زیرساختهای منطقه متناسب با چنین موقعیتی افزایش نیافته که باید تقویت شود.
وی وجود امکاناتی نظیر فرودگاه و اورژانس هوایی را از ظرفیتهای مهم در این زمینه ذکر کرد و خواستار تامین اعتبار لازم برای تکمیل فرودگاه گناباد و تامین بالگرد اورژانس هوایی این شهرستان شد.
گناباد در 287 کیلومتری جنوب مشهد واقع است.
خبرنگار: علیرضا حسن زاده ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
2095/ 6053انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید