خانه / دسته‌بندی نشده / لبنان آزمایش هسته ای کره شمالی را «به شدت» محکوم کرد

لبنان آزمایش هسته ای کره شمالی را «به شدت» محکوم کردبه گزارش خبرگزاری ملی لبنان، وزارت خارجه این کشور دوشنبه شب با صدور بیانیه ای، آزمایش هسته ای کره شمالی را که بر اساس اعلام دولت آن کشور روز یکشنبه انجام شد، برخلاف قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت دانست و «اقدام موثر جهانی را برای ایستادن در برابر این خطر» خواستار شد.
در این بیانیه آمده است: غیرقابل قبول است که به بهانه حفاظت از امنیت ملی به سمت برنامه های تسلیحاتی و آزمایش های هسته ای حرکت شود؛ برنامه هایی که بزرگترین خطر برای امنیت بشر در تمامی سطوح ملی و منطقه ای و بین المللی است.
وزارت خارجه لبنان افزود: لبنان بارها این رویکرد را در قبال باقی ماندن زرادخانه و برنامه هسته ای نظامی اسرائیل که خارج از قوانین و چارچوب های بین المللی و نظارت جامعه جهانی است، داشته اشت.
لبنان همچنین خواست تا دولت کره شمالی به قوانین بین المللی و چارچوب های جهانی برای مبارزه با خطر سلاح هسته ای که در راس آنها معاهده ممنوعیت گسترش این سلاح ها قرار دارد، پایبند باشد.
کره شمالی روز یکشنبه سوم سپتامبر (دوازدهم شهریور) از آزمایش موفقیت آمیز کلاهک هیدروژنی خبر داد که برای تجهیز موشک های بالستیک قاره پیما طراحی شده است.
این آزمایش به دستور مستقیم «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی انجام گرفت.
خاورم**2054
انتشاردهنده: محمد خواجوئیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید