خانه / اجتماعی / قاضی دادگستری در پاسارگاد فارس برای یک متهم حکم تهیه 2 مقاله علمی صادر کرد

قاضی دادگستری در پاسارگاد فارس برای یک متهم حکم تهیه 2 مقاله علمی صادر کردبه گزارش ایرنا ، سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: با توجه به قضایی صورت گرفته در سال جاری به یک مورد پرونده تخلف زیست محیطی در خصوص آتش زدن بقایای محصولات کشاورزی در دادگاه پاسارگاد رسیدگی شد.
نبی الله مرادی اظهار داشت:برابر رای صادره از سوی شعبه 101 دادگاه کیفری 2 شهرستان پاسارگاد،متخلف به چهارماه حبس تعزیری، با پرداخت 18 میلیون جزای نقدی جایگزین حبس باتعلیق یکساله محکوم شد که درصورت تکرار تخلف آتش زدن کاه وکلش قرار تعلیق لغو وحکم اجرا خواهد شد.
وی ضمن قدردانی از صدور این حکم توسط قاضی در پاسارگاد افزود:در این راستا متخلف مکلف شد 2 مقاله علمی درباره مضرات آتش زدن بقایای گیاهان وآلودگی هوا را مطالعه و پس از خلاصه نویسی با دست خط خود تحویل دایره اجرای احکام کند.
سرپرست اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس همچنین در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:هر ساله عده‌ای از کشاورزان پس از برداشت محصول کشاورزی اقدام به آتش زدن کاه وکلش آن می‌کنند که سبب ایجاد آلودگی هوا و ایجاد مزاحمت برای عموم مردم می‌شود.
مرادی افزود: آتش زدن کاه و کلش باور غلط و زیان‌باری است که میزان نفوذپذیری خاک را کاهش می‌دهد، مواد آلی خاک را از بین می‌برد، میزان فرسایش آبی و بادی را افزایش می‌دهد. این سنت غلط علاوه بر خسارت جبران ‌ناپذیری که بر خاک دارد کیفیت و عملکرد محصول را در سال آینده کاهش می‌دهد.
وی ادامه داد : با وجود تذکراتی که از جهاد کشاورزی و محیط زیست به کشاورزان داده می‌شود اما هنوز هم شاهد آتش‌ زدن مزارع هستیم و بیشتر کشاورزان این کار را هنگام شب انجام می‌دهند تا از چشم‌ها پنهان بماند.
خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده:‌غلامرضا مالک زاده
6113 /1876انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید