خانه / اجتماعی / فیروزآبادی: برای امنیت حریم خصوصی افراد در فضای مجازی برنامه داریم

فیروزآبادی: برای امنیت حریم خصوصی افراد در فضای مجازی برنامه داریمبه گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، سید ابوالحسن فیروز آبادی، این مطلب را روز یکشنبه در نشست مشترک با رئیس سامان ثبت احوال کشور به خبرنگار ایرنا مبنی بر برنامه های مورد نظر برای امنیت فضای مجازی بیان کرد.
فیروز آبادی در عین حال توضیح بیشتری برای این برنامه ها ارایه نداد و آن را به آینده موکول کرد.
این مقام شورای عالی فضای مجازی خاطرنشان کرد: امنیت فضای مجازی معضل امروز جهان است اما امروزه توسعه فضای مجازی بیش از امنیت فضای مجازی شکل گرفته است.
وی همچنین درباره میزان امنیت فضای مجازی به خبرنگار ایرنا افزود: در زمان حاضر بحث امنیت فضای مجازی خیلی قابل عددگذاری نیست اما آنچه مورد تاکید ماست این است که مردم توصیه های استفاده از فضای مجازی را جدی بگیرند اما باید گفت امنیت فضای مجازی جای کار بیشتری را می طلبد.

**هویت اشخاص ، کلیدی ترین موضوع در امنیت فضای مجازی
فیروز آبادی ، کلیدی ترین مساله در امنیت فضای مجازی را هویت اشخاص بیان کرد و گفت: در این زمینه کارت هوشمند ملی به عنوان ورود به دولت الکترونیک نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.
به گزارش ایرنا، فیروز آبادی اظهار کرد: سازمان ثبت احوال در حوزه صدور کارت هوشمند ملی گام های خوبی را برداشته و اقدامات خوبی را به ثمر رسانده است.
وی تاکید کرد: به دنبال طرحی هستیم که سازمان ثبت احوال هم در آن مشارکت خوبی دارد و آن ، ثبت هویت افراد حقیقی، حقوقی، دستگاه ها و فرایندهاست که در این راستا همه اینها باید هویت مند شوند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی تصریح کرد: تا زمانی که این فضا هویت مند نشود، بسیاری از کارها و طرح هایی که انجام می شود، ابتر خواهد بود.
وی اضافه کرد: مهم ترین سازمان برای شروع این اقدام ثبت احوال است که امیدواریم هرچه زودتر پروژه صدور کارت هوشمند ملی به سرانجام برسد و به سمت آن برویم که اگر هر ایرانی بخواهد از خدمات فضای مجازی استفاده کند، اولین کار، احراز هویت افراد حقیقی باشد.
فیروزآبادی اظهار کرد: برای پیاده سازی دولت الکترونیک، موضوع هویت دیجیتالی بسیار مهم است و در ظهور شهرها و دولت های هوشمند بحث داشتن کارت هوشمند نیز بسیار مهم است.
وی به هموطنان توصیه کرد که به منظور استفاده از امکانات فضای مجازی، برای دریافت کارت های هوشمند ملی اقدام کنند تا بتوانند از خدمات بیشتر و بهتری بهره مند شوند و داشتن این کارت نیز به دستگاه ها و نهادها، توان خدمت رسانی بیشتر را می دهد.
وی درباره امنیت فضای مجازی هم اظهارکرد: در این مورد احراز هویت بسیار مهم است و همواره بر آن تاکید داریم.
فیروز آبادی خاطرنشان کرد: به منظور برقراری امنیت بیشتر در فضای مجازی اعلام شده است که کانال های بیش از پنج هزار عضو باید احراز هویت شوند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی تاکید کرد: برای مقابله با حوادث فضای مجازی و مدیریت آن تقسیم کار ملی شده است که حوزه های بخش خصوصی با نیروی انتظامی و سازمان های دولتی با وزارت ارتباطات و زیرساخت ها مربوط به ریاست جمهوری است.
وی ابراز امیدواری کرد که با استفاده و بهره مندی همه از کارت هوشمند ملی بتوانیم هرچه بیشتر فضای مجازی را ساماندهی کنیم و ساماندهی این فضا براساس این کارت و امضای دیجیتالی خواهد بود که طرحی جامع و هدف آن حفظ حریم خصوصی مردم است و حفاظت آن توسط کلیدهایی که روی کارت هوشمند ملی تعبیه شده است، برقرار خواهد شد.
اجتمام**2181/3229**1776
خبرنگار: ناهید حاجی خانی** انتشار: لیلا خطیب زادهانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید