خانه / اخبار اجتماعی / فعالیت 16 نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور

فعالیت 16 نمایندگی اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشوربه گزارش ایرنا مرتضی حاجی روز سه شنبه در نشست خبری افزود: اعضای نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور ضمن فعالیت های اقتصادی و غیره در حوزه گردشگری نیز فعالیت می کنند و از چهره های شناخته شده و دارای ارتباطات با حوزه های گردشگری هستند.
وی تصریح کرد: انتخاب نمایندگی ها بر اساس اولویت در کشورهایی است که جذب گردشگران در آنها بیشتر است و هیچگونه حق الزحمه ای از دولت دریافت نمی کنند.
مدیرعامل کانون جهانگردی و اتومبیلرانی ایران بیان کرد: نمایندگی های اطلاع رسانی گردشگری در خارج از کشور برای معرفی جاذبه های ایران با مراکز مهم داخلی و خارجی رابطه دارند و مذاکره می کنند.
وی اظهار کرد: 2 میلیارد تومان یارانه طی سال گذشته در نمایشگاه های گردشگری به بخش خصوصی پرداخت شده است.
حاجی تاکید کرد: باید برای گردشگر داخلی هم جاذبه ایجاد کنیم و برای جذب گردشگر خارجی قوانین و دستورالعمل ها تسهیل شود.
وی تاکید کرد: دولت نباید در امور بخش خصوصی دخالت کند و باید به حریم فعالیت های بخش خصوصی احترام بگذاریم.
رئیس اتاق بازرگانی کرمان نیز گفت: تیکه ما برای جایگزین شدن درآمدهای کشور به جای درآمد نفت بر بخش گردشگری است.
سید مهدی طبیب زاده افزود: باید بر اساس پتانسیل ها و رویکرد جدید، گردشگری را تعریف کنیم تا نقش پیشران در توسعه داشته باشد.
وی بیان کرد: در حوزه گردشگری کرمان اطلاع رسانی کم انجام شده است و باید از هر فرصتی برای معرفی ظرفیت های گردشگری کرمان استفاده کنیم.
رئیس اتاق بازرگانی کرمان تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود تا نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری در خارج از کشور پروژه های گردشگری را در کشورهای خود مطرح کنند و قوانین را برای سرمایه گذاران توضیح دهند.
وی از آمادگی کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی کرمان برای معرفی جاذبه های گردشگری برای نمایندگان گردشگری در خارج از کشور خبر داد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان نیز گفت: مهمترین نیاز در بخش گردشگری سرمایه گذاری است و مشوق ها و تسهیلات زیادی از طرف دولت برای ورود گردشگر اختصاص داده شده است.
محمود وفایی افزود: در بخش های اقامتی پنج سال معافیت مالیاتی داریم که برای مناطق محروم به 10 سال می رسد.
وی گفت: 360 واحد اقامتگاه بوم گردی وجود دارد که یک سوم از این تعداد در استان کرمان قرار دارد.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان افزود: بسیاری از خانه های تاریخی کرمان برای مرمت و بازسازی و تبدیل به اقامتگاه گردشگران به بخش خصوصی واگذار شده است.
دومین گردهمایی نمایندگان اطلاع رسانی گردشگری ایران در خارج از کشور با حضور مسئولان استانی و کشوری، مدیران، اصناف، دفاتر و فعالان صنعت گردشگری کشور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاوری استان کرمان آغاز به کار کرد.
این گردهمایی از دوشنبه 13 تا 16 شهریورماه با برنامه های کارگاه های آموزشی، نشست تخصصی، همایش معرفی فرصت های گردشگری استان کرمان ادامه دارد.
این گردهمایی توسط کانون جهانگردی و اتومبیل رانی جمهوری اسلامی ایران و اتاق بازرگانی کرمان و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان برگزار می شود.
خبرنگار: داود رجبی بهجت ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7437/3029انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید