خانه / اجتماعی / علمای جهان اسلام باید مانع از ارائه تفسیرهای نادرست از دین اسلام شوند

علمای جهان اسلام باید مانع از ارائه تفسیرهای نادرست از دین اسلام شوندبه گزارش ایرنا هادی پژوهش جهرمی، دوشنبه در نشست تقریب مذاهب اسلامی که با حضور جمعی از اندیشمندان و علمای مذهب تشیع و تسنن و نماینده رهبر معظم انقلاب در امور اهل سنت فارس در شهرستان مُهر برگزار شد، افزود:
امروز جهان اسلام در شرایط نامناسبی قرار دارد، دشمنان در هر منطقه ای که زمینه را مساعد دیدند مبادرت به ایجاد فرقه و حمایت از آن کردند و در میان مسلمانان تفرقه به وجود آورده اند.
وی بیان داشت: در حال حاضر در نواحی مختلف جهان از شمال آفریقا تا شرق آسیا، پیکره جهان اسلام اعم از تشیع و تسنن دچار رنج و گرفتاری است و این مشکلات ناشی از غفلت ما از خداوند است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس افزود: امروز دشمنان اسلام، خشونت ها و درنده خویی هایی که در برخی از کشورهای خاورمیانه رخ می دهد آن را به نام اسلام و مذاهب اسلامی معرفی می کنند و هدف آنها از این کار ارائه چهره ای پلید و خشن از این مکتب و مسلمانان است و با توجه به این وضعیت باید گفت، شرایط امروز جهان اسلام خوب نیست.
پژوهش جهرمی ادامه داد: برای زدودن این تصویر نادرست از چهره دین مبین اسلام، علمای جهان اسلام باید چاره اندیشی کنند و پاسخگوی شبهات باشند.

** مشکلات امروز جوامع ناشی از فاصله گرفتن از علم و دانایی است
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان فارس نیز در این نشست گفت: هر رویداد ناگواری که امروز جوامع با آن رو به رو هستند برخاسته از جهل و ناشی از فاصله گرفتن از دانش و دانایی است.
حجت الاسلام محمد صادق مهرابی افزود: اینکه مشاهده می کنیم که انسان های مظلوم به مسلخ برده می شوند، به سبب این است که علم به حاشیه رانده شده و سطحی نگری و جهل حاکم شده است.
وی بیان کرد: زیبایی دین مبین اسلام در این است که نخستین پیامش، دانایی و فراگیری علم و عمل به آن است.
مهرابی گفت: از ابتدای جهان هستی، جهان با 2 جریان معروف‌ها و منکرها روبه رو بوده و تا به امروز هم این جریانات استمرار داشته است.
مهرابی اضافه کرد: اگر انسان بر مبنای عقل حرکت کند، شکی نیست که در مسیر معروف حرکت خواهد کرد و هیچ گاه جریان سوم نخواهیم داشت و اگر جریان سومی هم در این میان باشد آن جریان، نفاق است که لباس باطل را بر تن دارد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی فارس افزود: خطری که امروز دنیای اسلام را تهدید می کند، اختلاف افکنی بین مسلمانان
و رو درو قرار دادن آنها با یکدیگر است اما اگر تمسک همه ما به قرآن باشد بدون تردید پاسخی علمی برای این مسائل خواهیم یافت.
مهرابی گفت: هدف برپایی اینگونه نشست های هم اندیشی این است که با بصیرت و همفکری با یکدیگر برای برون رفت از مشکلات امروز جهان اسلام راهکاری مناسب بیابیم.
در این نشست، فرمانداران جنوب استان فارس نیز حضور داشتند.
شهرستان مُهر در فاصله 332 کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید