خانه / اخبار اجتماعی / علت اختلال شبکه همراه اول درفارس اجرای عملیات افزایش پهنای باند است

علت اختلال شبکه همراه اول درفارس اجرای عملیات افزایش پهنای باند استعلی اصغر روزگار، چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در روزهای اخیر مشترکان همراه اول در فارس با برخی اختلال ها در خطوط تلفن همراه خود مواجه هستند و این مشکلات ناشی از اقداماتی است که با هدف تقویت خطوط در دست انجام است.
وی، تعداد خطوط تلفن همراه اول در این استان را چهار میلیون و 400 هزار خط اعلام کرد و بیان داشت: سال 95 بحث بهسازی کل شبکه ارتباطی استان فارس در قالب برنامه فاز هفت ارتباطات سیار در دستور کار قرار گرفت و از شهریور 95 تا اردیبهشت 96 کار تعویض 2 هزار و 197سایت تلفن همراه با نسل سوم و چهارم همراه اول به پایان رسید.
او اظهار کرد: بررسی هایی که پس از اتمام برنامه فاز هفت انجام شد نشان داد که با وجود تغییرات ایجاد شده هنوز در برخی نقاط استان پوشش مناسبی نداریم، برای رفع این مشکل بحث اضافه کردن پهنای باند فرکانسی در 220 نقطه دیگر استان به ویژه کلانشهر شیراز در قالب برنامه فاز هفت پلاس در دستور کار قرار گرفت که هم اینک در دست انجام است.
مدیر مخابرات منطقه فارس افزود: اختلال هایی که امروز مشترکان همراه اول در استان و شیراز با آن مواجه هستند ناشی از اجرای همین برنامه است و می کوشیم که این تغییرات ظرف کمتر از 2 ماه آینده انجام شود و اختلال ها به طور کامل برطر شود.
روزگار، از شهروندان تقاضا کرد که در صورت مواجه شدن با هرگونه اختلال در شبکه همراه اول، از طریق تماس با شماره 9990 نوع مشکل و نقطه بروز اختلال را اعلام کنند تا نسبت به رفع آن اقدام شود.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید