خانه / اجتماعی / عذرخواهی وزیر ارتباطات از مردم کرمان

عذرخواهی وزیر ارتباطات از مردم کرمانبه گزارش ایرنا، محمدجواد آذری جهرمی شبانگاه چهارشنبه در شورای اداری استان کرمان افزود: متوسط پوشش جاده ای در کشور 85 درصد و در استان کرمان 70 درصد است و این امر نشان می دهد که پوشش جاده ای نیاز به توجه ویژه ای دارد.
وی با تاکید بر اینکه ارتباطات روستایی از دیگر معضلات استان کرمان است ادامه داد: برخی از روستاها تلفن ثابت مناسب، فاکس، سرویس های ارزش افزوده روی خط تلفن و نسل دوم را ندارند و این امر موجب شده به صورت بارزی شکاف دیجیتال و عدم تبادل منطقه ای دیده شود.
وی به بخشی از خدمات دولت در استان کرمان طی چهار سال گذشته اشاره و اظهار کرد: در این مدت، ظرفیت اتصال استان کرمان به شبکه دیتای کشور 17 برابر شده و شاخص های ارتباطات هفت رتبه رشد کرده است.
آذری جهرمی ادامه داد: از مجموع 71 شهر استان کرمان، 69 شهر به شبکه تری جی و 35 شهر به شبکه فور جی متصل شده و تلاش می شود تا پایان امسال تمامی شهرها به شبکه های تری جی و فورجی متصل شوند.
وی با تاکید بر اینکه ظرفیت اتصال دیتای استان کرمان و ارتباطات پهن باند استان 13.7 برابر شده است گفت: در عرصه ارتباطات در این استان سرمایه گذاری و ظرفیت سازی شده است و نیاز به برنامه و تلاش بیشتر وجود دارد.
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات گفت: امروز همانگونه که زیرساخت هایی از جمله آب و برق برای مناطق آبادی ایجاد می کند، ارتباطات نیز آبادی ایجاد می کند.
وی با اشاره به پهناور بودن استان کرمان بیان کرد: مخابرات ایران 92 درصد تصدی گری خود را واگذار کرده و بزرگترین اپراتور ارتباطی ایران از سال 88 واگذار و طبیعتا به 2 بخش مخابرات ایران و همراه اول تبدیل شد و همراه اول چابکی خود و پیشرو بودن خود را حفظ کرد و در کنار آن سرمایه گذاری و شبکه سازی کرد.
وی گفت: ایرانسل نیز سرمایه گذاری بسیاری در رابطه با دیتا کرده و در زمینه توسعه نسل چهارم نیز کارهای خوبی کرده است.
وی ادامه داد: مخابرات ایران با توجه به شرایطی که داشت سرمایه گذاری ثابتی نداشت و از دو سال قبل حرکتی درباره سرمایه گذاری در حوزه ثابت انجام نشد و برای حل این مشکل اعتبارات اختصاص یافته است.
آذری جهرمی با تقدیر از اقدامات مدیرکل ارتباطات استان کرمان، گفت: وی از نیروهای پرتلاش استان کرمان بوده اند.
وی یادآور شد: براساس بررسی های انجام شده، ایجاد 90 دکل مخابراتی در 90 نقطه استان می تواند تلفن ثابت را برای مناطق کمتر برخوردار تامین و تلفن ثابت و دسترسی به اینترنت را با سرعت مناسب و قیمت متناسب با کشور را در اختیار قرار دهد.
وی با تاکید براینکه ما باید این کارها را با سرعت جدی دنبال کنیم، گفت: تلاش می شود که تا6 ماه آینده 90 دکل را در این استان ایجاد کنیم و این اقدام نیاز به تامین زمین و برق دارد.
وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات افزود: تاکید شده که همراه اول و ایرانسل پوشش جاده ای استان را در جایی که پوشش دارند تقویت کرده و رومینگ را در استان طی هفته جاری در مناطق روستایی باز کنند.
وی با بیان اینکه پوشش 100 درصد جاده ای کار دشواری است، گفت: امروز آمده ایم که مشکل مردم را حل کنیم و اینکه مردم در زمان حوادث از وضعیت مناطق حادثه دیده اطلاع داشته باشند، حداقل کاری است که می توانیم انجام دهیم.
وی به موضوع اقتصاد دیجیتال نیز اشاره و بیان کرد: شاخص اشتغال در استان کرمان نسبت به میانگین کشوری بهتر است.
وی با اشاره به اینکه اتفاقات مهمی در دنیا از جمله اقتصاد دیجیتال در حال رخ دادن است، تصریح کرد: امروز در ایران شرکت هایی داریم که به صورت ماهانه در حوزه دیجیتال رشدهای 40 درصدی را تجربه می کنند.
آذری جهرمی با تاکید بر اینکه کرمان ظرفیت بسیار خوبی در حوزه دانشگاهی دارد و دانشگاه کرمان همواره جزء دانشگاه های خوب کشور بوده است، گفت: مدیر این استان هر چند سرباز بوده و تجربه کار جهادی دارد اما خود را در کارهای دولتی – به جز چهار سال اخیر- درگیر نکرده و تجربه کار اقتصادی دارد و این یک فرصت بی نظیر است.
وی با بیان اینکه سرمایه گذاری در استان کرمان جاافتاده است، افزود: مرکز توسعه تجارت الکترونیک ایران، رتبه استان کرمان را در رتبه چهاردهم ذکر کرده است و این رتبه برای استان کرمان مطلوب نیست و این استان می تواند به رتبه های کمتر از 10 برسد.
وی خاطرنشان کرد: مکانیزم خوبی برای توزیع امکانات در زمان بحران نداریم این در حالی است که برخی شرکت ها می توانند با یک شماره تلفن سه رقمی تمامی این امکانات را به خوبی عرضه کنند.
وی ادامه داد: ما مدیران دولتی بحران های متفاوتی را دیده ایم و تجربیات زیادی داریم اما با بروز هر اتفاق، ایراداتی ایجاد می شودو با خلاقیت و استفاده از فناوری ها می توان این مشکلات را حذف کرد.
آذری جهرمی گفت: با استفاده از جوانان خلاق استان کرمان می توان جایگاه استان کرمان را در زمینه تجارت الکترونیک به رتبه کمتر از 10 رساند.
شورای اداری استان کرمان عصر چهارشنبه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن شهید متضوی استانداری کرمان برگزار شد.
وزیر ارتباطات همچنین امروز از مناطق زلزله زده شهرستان راور بازدید کرد.
وی به منظور بررسی و رفع موانع موجود بر سر راه ارتباطات استان و به درخواست و پیگیری استاندار کرمان به این استان سفر کرده است.
خبرنگار: سمیه حسن شاهی * انتشار دهنده: نجمه حسنی
7440/3029انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید