خانه / دسته‌بندی نشده / عبدالله صالح: اختلافی با جنبش انصارالله نداریم

عبدالله صالح: اختلافی با جنبش انصارالله نداریمبه گزارش پایگاه خبری المیادین، علی عبدالله صالح افزود: جبهه داخلی برای رویارویی با متجاوزان قدرتمند و یکپارچه است.
وی گفت: برخی ملاحظات وجود دارد که با توافق بر سر اداره دولت طبق قانون اساسی آن را پشت سر خواهیم گذاشت.
رئیس جمهوری سابق یمن با بیان اینکه اختلافات تنها در سر نیروهای خارجی است گفت: ستون پنجم سعی در ایجاد مشکلات دارد.
علی عبدالله صالح اضافه کرد که حزب کنگره ملی که او ریاست آن را برعهده دارد، هیچگونه ائتلافی با خارجی ها نکرده است و اگر حزب کنگره ملی خواستار این ائتلاف بود، زمانی که پیشنهاد دریافت پول برای ائتلاف با عبد ربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی و فراری یمن داده شد، این کار انجام می داد.
وی در پایان تاکید کرد که نیازی به کودتا علیه انصارالله نداریم و آنها نیز نیازی به کودتا علیه ما ندارند و مهم این است که در یک خط واحد باقی بمانیم.
جنبش انصارالله یمن و علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین این کشور توافق کردند اختلافات خود را به دور از اظهارات تنش زا حل و فصل کنند.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از روز ششم فروردین سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن به قدرت کرد.
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار و زخمی شدن هزاران یمنی و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.
شبک**9365**3404**مترجم: رضا میرزائی**انتشار: محسن اسماعیلیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید