خانه / اجتماعی / صاحب نظران: پایان داعش، نمادی از اثربخشی اتحاد و اراده امت اسلامی

صاحب نظران: پایان داعش، نمادی از اثربخشی اتحاد و اراده امت اسلامیشماری از صاحب نظران استان فارس، پایان داعش را نمادی از اثر بخشی اتحاد و اراده امت اسلامی در برابر مدعیان دروغگین حمایت از حقوق بشر می دانند، مدعیانی که چندین سال شاهد خونریزی و جنایت های سبعانه داعش بودند و در نهان و آشکار از آنان حمایت می کردند.

** اراده امت مسلمان، داعش را شکست داد
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری، پیروزی سربازان رشید اسلام بر جبهه کفر و تکفیر را شیرین و افتخار آمیز دانست و افزود: نزدیک به 6 سال جهان شاهد کمک های بی دریغ آمریکا، اسراییل، آل سعود، قطر و دیگر شیاطین به گروه تکفیری داعش بود.
آیت الله علی اکبر کلانتری، روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با این پیروزی بزرگ ثابت شد، تنها راه غلبه بر مشکلات جهان اسلام، خودباوری، مدیریت جهادی و انقلابی و تکیه بر توانمندی‌های خودی و عدم اعتماد به دشمنان دروغگو و ریاکار است.
عضو مجلس خبرگان رهبری، این پیروزی عظیم را به مسلمانان جهان به ویژه رهبر معظم انقلاب اسلامی، فرمانده سپاه قدس سردار قاسم سلیمانی و خانواده های شهدای مدافع حرم تبریک گفت و اظهار داشت: همواره با اتحاد و تاسی از عاشورا در برابر دشمنان پیروز خواهیم بود و امروز شاهد شکست این شجره خبیثه در برابر اراده امت مسلمان هستیم.

** هدف داعش بر هم زدن آرامش خاورمیانه بود
نماینده مردم شهرستان سپیدان در مجلس شورای اسلامی نیز به ایرنا اظهار داشت: هدف استکبار و صهیونیست از برپایی تشکیلات داعش، برهم زدن آرامش ایران و منطقه خاورمیانه بود.
سید علاء الدین خادم افزود: گروهک تکفیری داعش توانست حکومت قدرتمندی تشکیل دهد و حدود 48درصد از خاک عراق و 56درصد از خاک کشور سوریه و عمده مراکز نفتی آنها را در اختیار بگیرد.
وی گفت: اعضای این گروهک قصد داشتند، مناطق نام برده را تسلیم خواسته های خود سازند اما به یاری خداوند، تدبیر رهبر معظم انقلاب، همکاری مردم نه تنها داعش به هدف خود نرسید بلکه به نابودی و شکست کشیده شدند.
این نماینده مجلس بیان کرد: توسعه تفکر بسیجی و مردمی در به دست آمدن این پیروزی بسیار موثر بود.

** داعش توفانی ویرانگر برای منطقه بود
امام جمعه مرودشت نیز بیان داشت: بنیانگذار گروهک تکفیری داعش، صهیونیست و استکبار جهانی است و اعضای این گروهک در قالب فتنه ای پیچیده و توفانی ویرانگر در مدت 6 سال مرتکب انواع و اقسام جنایت های وحشیانه در منطقه شدند.
حجت الاسلام قنبرعلی احمدی، در گفت و گو با ایرنا افزود: یکی از شاخص های دوران عصر ظهور امام زمان (عج) به وجود امدن حکومت های جعلی به همراه حاکمان جعلی، مستبد و زورگو است.
وی ادامه داد: مردم ما همواره در صحنه آزمون قرار دارند و بی شک در مسیر رسیدن به حکومت خلیفه الله با حکومت های جعلی و فاسدی همچون داعش و گروهک های تکفیری رو به رو خواهند شد اما در این میان حاکمیت علوی در صحنه حضور می یابد و با اقتدار اقدام به نابودی این گروهک ها خواهد کرد.
امام جمعه مرودشت، از مردم کشورهای سوریه، عراق، افغانستان، پاکستان، مراجع شیعه و به ویژه رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، سردار قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس و جوانان متدین و پرشور ایران اسلامی که در قالب مدافعان حرم در از بین بردن غده سرطانی داعش مشارکت داشتند، قدردانی کرد.

** استکبار در پوشش داعش ابراز وجود کرد
فرماندار شهرستان سپیدان نیز در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: اگر تاریخ انقلاب اسلامی را بررسی کنیم خواهیم دید که استکبار و منافقین در زمان های مختلف به اشکال گوناگون ابراز وجود کرده و خواهند کرد و داعش نیز یکی از شیوه های استکبار جهانی برای این ابراز وجود بود.
شبیر زارع خفری افزود: ناکام گذاشتن استکبار برای دستیابی به اهدافش، مستلزم اتحاد، همدلی، انسجام و همراهی مسلمانان است.
وی گفت: پیروزی جبهه مقاومت و شکست داعش، توفیق سپاه اسلام در مبارزه با استکبار و مایه مباهات مسلمانان است.
زارع خفری، شخصیت سردار سلیمانی را مایه افتخار ایران دانست و افزود:ما در ایران سردار سلیمانی هایی داشتیم که به فیض شهادت نائل آمدند و سردار سلیمانی هایی داریم که در حال پرورش یافتن هستند.
گروه تروریستی داعش به رهبری ابوبکر البغدادی از مجاهدین سلفی جدا شده از شبکه القاعده در سال 2004 میلادی تاسیس و با دولت‌های عراق و سوریه وارد جنگ شد.
ریشه داعش به جماعت توحید و جهاد می‌رسد که در سال 1999 میلادی به رهبری ابومصعب الزرقاوی تاسیس شد و در سال 2004 میلادی به شبکه القاعده پیوست.
براساس گزارش ها گروه تروریستی داعش ابتدا در نزدیکی مرز عربستان سعودی، در صحرای استان الانبار عراق که مرز وسیعی با عربستان دارد، شکل گرفت.
به دلیل شرایط صحرایی و دور افتاده بودن استان الانبار از مرکز کشور عراق، این منطقه کم جمعیت، تقریبا خالی از سکنه و به دور از کنترل کامل نظامی است.
گروه داعش که مخفف ‘دولت اسلامی شام و عراق’ است و خودش و دیگر رسانه های غربی اصرار دارند داعش را با نام دولت اسلامی معرفی کنند، فعال ترین و تندروترین گروه‌ تکفیری در مناطق سوریه و عراق به شمار می‌رفت.
این سازمان تروریستی با ترکیبی از نیروهای سلفی، وهابی و بعثی از حمایت آشکار و پنهان برخی از کشورها برخوردار است.
گروه تکفیری داعش، ابتدا با شعار حمایت از حقوق مردم اهل سنت سوریه، با دولت این کشور وارد جنگ شد اما به دلایل شکست های پیاپی از ارتش سوریه رو به زوال رفت.
گروهک تکفیری داعش، تشکیل خلافت اسلامی و اجرای شریعت در عراق و سوریه را هدف نهایی خود انتخاب کرده بودند.
این گروهک پس از گذشت چند سال از تاسیس خود با پیشروی هایی بخش هایی از سوریه و عراق را به تصرف در آوردند اما همه مناطقی را که در اختیار داشتند در هر 2 کشور از دست دادند و هم اینک پاکسازی باقی مانده های این گروهک در بیابان های عراق در حال انجام است.
7384 /6118
خبرنگار: قاسم سخایی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید