خانه / اجتماعی / شیوه پایدار دفاعی پدافند غیرعامل در استان مرکزی گسترش یابد

شیوه پایدار دفاعی پدافند غیرعامل در استان مرکزی گسترش یابدبه گزارش ایرنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز پنجشنبه در جمع مسئولان و رابطان پدافند غیرعامل در فرمانداری ها و دستگاه های اجرایی استان مرکزی به مناسبت هفته پدافند غیرعامل افزود: مطالعه،برنامه ریزی و آسیب شناسی سه راس مثلث پدافند غیرعامل است و مردم و مسئولان تکلیف دارند مشارکت هدفمندی در این عرصه داشته باشند و همواره در همه بخش ها جلوتر از دشمن حرکت کنند.
وی ادامه داد: فعالان پدافند غیر عامل باید با مطالعه دقیق از شرایط کشور و دیگر نقاط مختلف جهان نقاط آسیب پذیر کشور را شناسایی و با برنامه ریزی های کارشناسی و منطقی در مقابل توطئه های دشمنان صف آرایی کنند.
امام جمعه اراک اظهار کرد: استکبار جهانی و متحدانش در بسیاری از موارد تخریب زیرساخت های عمرانی را سرلوحه امور قرار می دهند، بنابراین حفظ تاسیسات و داشته های مهم کشور و استان مهمترین تکلیف پدافند غیرعامل است و باید از هر لحاظ در این خصوص آماده بود و تهدیدهای دشمن را پیشاپیش شناخت و سپر دفاعی لازم را ایجاد کرد.
وی اضافه کرد: فرهنگ پدافند غیرعامل باید در قالب گفتمانی همگانی و قابل درک در تمامی عرصه های اجتماع نهادینه شود و همه بخش ها در برابر آموزش و پیشگیری از تهدید نرم دشمن حساس و آماده باشند.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ساماندهی فضای مجازی و مقابله با توطئه های دشمنان از طریق این امکان پیشرفته را یکی از وظایف اصلی پدافند غیرعامل دانست و افزود: دشمنان با استفاده از شبکه های اجتماعی و فضای مجازی فرهنگ، اعتقادات و اخلاق دینی ملت ما را نشانه رفته اند و مسئولان باید برای این مهم برنامه ریزی های کاربردی بیندیشند.
وی گفت: با توجه به توطئه های استکبار جهانی علیه جمهوری اسلامی، غفلت از مبارزه و پیش آمادگی در پدافند غیر عامل ممکن است موجب خسارات جدی شود و باید در این زمینه برنامه ویژه داشت.
چهارم تا دهم آبان ماه با عنوان هفته پدافند هوایی نامگذاری شده است.
3017/6013/ خبرنگار: مصطفی مجللی***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید