خانه / اجتماعی / شور حسینی در پایانه مرزی چذابه

شور حسینی در پایانه مرزی چذابهبه گزارش ایرنا زائران مشتاق امام حسین (ع) از دورترین نقاط کشور با هر وسیله ای خود را به پایانه مرزی چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز رسانده و پس از انجام اقدام های قانونی مسیر 2 کیلومتری پایانه چذابه به پایانه شیب عراق را با پای پیاده طی می کنند.
شماری از زائران اربعین حسینی در پایانه چذابه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا ضمن ابراز خوشحالی از توفیق تشرف به کربلای معلی اظهار داشتند: تنها به عشق امام حسین(ع) و عرض ارادت به ساحت مقدس سالار شهیدان عازم کربلا هستیم.
حجت قاسمی ارداجی زائری از استان چهارمحال بختیاری می گوید:زیارت آقاامام حسین(ع) توفیقی است که نصیب هرکسی نمی شود ، ما به کربلا فراخوانده شدیم و امیدوارم در روز اربعین توفیق زیارت امام حسین(ع) و ابوالفضل العباس (ع) را داشته باشم.
وی گفت: این سومین بار است که توفیق پیدا می کنم که در ایام اربعین به کربلا برویم و از این جهت خداوند را سپاسگزاریم.
مرتضی ابراهیمی صدرآبادی زائری دیگر از استان یزد می گوید: از مدتها قبل آرزوی زیارت امام حسین (ع) در ایام اربعین داشتم ولی الان دارم به آرزوی خود می رسم.
وی که با شماری از دوستان خود عازم کربلا بود گفت: در طول مسیر استقبال مردمی از زائران بسیار عالی بود و خوشحال و مسرورم که به کربلا می روم.
فلاحتی از زائران اهوازی نیز گفت: چند سالی است که توفیق زیارت اربعین امام حسین(ع)را خداوند به عطا کرده است و امروز به لطف الهی عازم کربلا و نجف هستم.
رضا جوهر زائر شهرستان دزفول نیز که صبح روز جمعه به اتفاق شماری از دوستان خود از پایانه چذابه عازم کربلا بود گفت: راه و رسم اباعبدالله الحسین(ع) جهانیان را شیفته خود کرده است و امروز از همه جای ایران و جهان با شور و عشق ، مشتاقانه به زیارت کربلا می روند.
وی گفت:در سفر به کربلا نایب الزیاره همه کسانی خواهم بود که در اربعین امسال توفیق تشرف به کربلا را نداشتند.
برخی از زائران اربعین حسینی نیز در حالی که بشدت تحت تاثیر احساسات پاک و خالصانه خود قرار گرفته بودند تنها به این گفته بسنده کردند که ما را دعا کنید.
به گزارش ایرنا حرکت تدریجی کاروان های اربعین حسینی به سمت گذرگاه مرزی چذابه در 110کیلومتری شمال غرب اهواز از 11روز پیش شروع شده و همچنان رو به افزایش است.
با نزدیک شدن به روز اربعین حسینی حرکت زائران اربعین حسینی به سمت پایانه چذابه شتاب گرفته است و به اوج نزدیک شده است.
برخی مسئولان استان خوزستان مستقر در پایانه مرزی چذابه پیش بینی کرده اند موج اصلی حرکت زائران روز شنبه 13 آبان شکل خواهد گرفت.
تاکنون 550هزار زائر از 2 پایانه مرزی شلمچه و چذابه عازم کربلای معلی شدند.
6065/6068
خبرنگار:محمدرضا بنوره** انتشار:محمدعلی فریدپناهانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید