خانه / اجتماعی / شهردار جیرفت قانونی انتخاب شده است

شهردار جیرفت قانونی انتخاب شده استمحمدعلی امیرمحمودی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: شورای شهر جیرفت طبق تبصره یک ماده 71 که از مهمترین وظایف این شورا انتخاب شهردار بوده است، پس از برگزاری جلسات متعدد سرانجام نعمت الله حسین زاده را به عنوان گزینه نهایی انتخاب کرد.
وی با بیان اینکه که شورا بر اساس قانون و رای مردم تشکیل شده است، اظهار کرد: این شورا به قانون متعهد و پایبند بوده و انتخاب شهردار
جیرفت نیز بر اساس مر قانون بوده است.
وی به انتشار رأی صادره از سوی قاضی محترم دیوان عدالت اداری مبنی بر دستور موقت جلوگیری از فعالیت شهردار منتخب، در فضای
مجازی اشاره کرد و گفت: همانگونه که از نام این رای پیداست، تنها دستور موقت بوده است لذا مجموعه شورای شهر جیرفت مدارک و مستندات لازم را در زمینه حقانیت و اثبات تصمیم خود به این دادگاه ارائه خواهد کرد.
وی خاطرنشان کرد: شورای اسلامی شهر جیرفت طبق سوگندی که برای خدمتگزاری مردم یاد کرده است به کارشکنی ها توجه نکرده و ضمن احترام به قانون و با اتکاء به حق و حقوق قانونی خود، سیر خدمت رسانی به مردم شریف و نجیب جیرفت کهن را طبق برنامه ریزی شهردار ، پیگیری خواهد کرد.
امیرمحمودی با بیان اینکه همواره چیزی غیر از خیر و صلاح شهر مد نظر اعضای شورا نبوده است، اظهار کرد: مجموعه شورای شهر تمام تصمیم های خود را در چارچوب قانون و بر اساس منفعت شهر برنامه ریزی و اجرا می کند.
وی خاطرنشان کرد: شورای شهر جیرفت در یکم شهریورماه سال جاری به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرد و در این مدت 25 گزینه انتخاب شهردار را بررسی کرد که از این تعداد هفت نفر برنامه های خود را ارائه دادند و در نهایت نعمت الله حسین زاده به سمت شهردار جیرفت انتخاب شد.
نعمت اله حسین زاده شهردار جیرفت دارای مدرک کارشناسی ارشد عمران است که در سابقه مدیریتی خود چهار سال شهرداری عنبرآباد، هشت سال فعالیت در اداره کل راه و شهرسازی جنوب کرمان و 2 سال فعالیت در بنیاد مسکن را دارد.
اعضای شورای شهر جیرفت در دوره های قبل 11 نفر بوده اندکه این تعداد امسال به هفت نفر کاهش پیدا کرد و یکهزار و 636 نفر در این شهرستان در انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کردند که 54 نفر در شهر جیرفت و بقیه در روستاهای این شهرستان داوطلب شدند و از این تعداد 9 نفر زن و بقیه مرد بودند.
شهرستان جیرفت با 308 هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله 230 کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
خبرنگار: هادی شفیعی مجاز**انتشار: بهنام احمدی *
7450/7429/ 5054انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید