خانه / اجتماعی / شهرداری یزد آرامگاه آذریزدی پدر ادبیات کودک و نوجوان را ساماندهی می کند

شهرداری یزد آرامگاه آذریزدی پدر ادبیات کودک و نوجوان را ساماندهی می کندبه گزارش روز پنجشنبه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری یزد، جمال مهدی نژاد با حضور جمعی از مسوولان در آرامگاه آذریزدی افزود: این مرحوم یکی از مفاخر بزرگ و ارزشمند استان یزد و کشور است باید مزارش ساماندهی شود.
وی اظهار کرد: آرامگاه این شاعر و نویسنده توانان با مشارکت سرمایه گذاران فرهنگی و شهرداری یزد، بنایی درخور و شایسته در این ارتباط طراحی و اجرا شود.
با توجه به موج انتقادات این روزها از اجرایی نشدن طرح ساماندهی و ساخت آرامگاه آذریزدی پس از گذشت هشت سال؛ شهردار شهر جهانی یزد با مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان و رئیس سازمان آرامستان های شهرداری بر مزار آذریزدی حضور یافتند.
قصه های خوب برای بچه های خوب»، «قصه های تازه از کتاب های کهن»، «گربه ناقلا » ، «گربه تنبل»، «مثنوی» (برای بچه ها)، «مجموعه قصه های ساده» و تصحیح «مثنوی» مولوی (برای بزرگسالان) از جمله آثار این نویسنده کودک و نوجوان است .
زنده یاد آذر یزدی از پرتیراژترین نویسندگان تاریخ ادبیات کودک و نوجوان ایران است که بیش از 20 عنوان کتاب برای کودکان نوشته است .
وی در 18 تیرماه سال 88 و در سن 87 سالگی در اثر بیماری جان به جان آفرین تسلیم کرد.
2088/ 2047خبرنگار: کبری دانشی ** انتشار: عباسقلی اشکورجیریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید