خانه / دسته‌بندی نشده / شتاب‌دهنده‌های شبکه‌های عصبی و نقش آنها در دنیای امروز و فردا

شتاب‌دهنده‌های شبکه‌های عصبی و نقش آنها در دنیای امروز و فردا

به گزارش باشگاه دانشجویان ایسنا، امروزه نقش هوش مصنوعی تقریبا در تمام جنبه‌های زندگی انسان دیده می شود. یکی از شاخه‌های مهم هوش مصنوعی، یادگیری ماشین است. یادگیری عمیق نیز یکی از مهمترین و پرکاربردترین شاخه‌های یادگیری ماشین عمیق است و رمز موفقیت کارایی این روش‌ها وجود داده‌های کافی و مناسب به عنوان ورودی آن ها است. معماری موجود که از دقت بسیار بالایی برخوردار هستند دارای لایه‌های متعدد و متعاقبا حجم محاسبات زیادی هستند. لذا سرعت انجام این محاسبات در عین حفظ تعادل توان مصرفی از اهمیت فوق بالایی برخوردار است. از این رو، در سال های اخیر مفهومی تحت عنوان«شبکه‌های عصبی» در جهان علم و صنعت مطرح شده که با اقبال چشمگیری روبرو شده است. در این سمینار به معرفی این شتابدهده ها، مسائل باز مرتبط با آن‌ها، چالش‌ها و فرصت‌های موجود پرداخته می شود.

این برنامه با ارائه حمیدرضا بوالحسنی ـ مشاور و پژوهشگر حوزه علوم‌داده و هوش‌مصنوعی روز پنجشنبه نهم بهمن ساعت ۱۸ به صورت مجازی برگزار می شود.

علاقه‌مندان جهت شرکت در این برنامه می توانند در زمان پخش برنامه به عنوان میهمان به سامانه (http://skyroom.online/ch/moghimi/anjomanriazi) وارد شوند.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید