خانه / اجتماعی / سنجش آمادگی دانش آموزان کردستانی برای مقابله خطرات و تهدیدها در رزمایش پدافند غیر عامل

سنجش آمادگی دانش آموزان کردستانی برای مقابله خطرات و تهدیدها در رزمایش پدافند غیر عامل



به گزارش خبرنگار ایرنا، این رزمایش با شعار حصول اطمینان از مصونیت و آمادگی کشور در مدارس این استان هم اجرا شد و دانش آموزان با نحوه پناه گیری در زمان خطرات احتمالی آشنا شدند.
آیین نمادین رزمایش پدافند غیرعامل با حضور جمعی از مسئولان استانی و دانش آموزان در هنرستان شهید نصری سنندج برگزار شد.
مدیرکل آموزش و پرورش کردستان در این آیین گفت: در آموزه های دینی و سخنان بزرگان همواره بر دفاع از میهن تاکید شده است و پدافند غیرعامل آمادگی لازم دانش آموزان در مقابله با تهدیدات و خطرات را فراهم می کند.
رشید قربانی افزود: دانش آموزان باید پدافند غیرعامل را به عنوان یک اصل در زندگی خود قلمداد کنند و همواره در مقابل تهدید دشمنان از آمادگی لازم برخوردار بوده و میزان آسیب ها را به حداقل برسانند.
مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کردستان نیز با بیان اینکه شکل گیری ساختار دفاعی و پدافند غیرعامل مولفه جدید در ادبیات دفاعی کشورها است، گفت: کشورهایی همچون روسیه، آمریکا، انگلیس و پاکستان بهترین ساختار دفاعی و پدافند غیر عامل را برای خود فراهم کرده اند.
محمد رضایی افزود: تهدید حوزه پدافند غیرعامل به بخش های سایبری، زیستی، کالبدی و مردم محور تقسیم می شود که باید شیوه های مقابله با انواع مختلف تهدید را فراگرفت تا میزان آسیب ها به حداقل برسد.
وی با بیان اینکه منابع و دارایی، تهدیدات و میزان توانایی در مقابل تهدیدات و مصون سازی منابع سه ضلع پدافند غیر عامل است، اظهار کرد: لازم است شیوه های مقابله با انواع تهدیدات به روز بوده و توانایی مقابله با تهدیدات دشمن را داشته باشد.
به گزارش ایرنا، رزمایش پدافند غیرعامل با مشارکت هلال احمر، نیروهای انتظامی، آتش نشانی و سایر دستگاه های خدمت رسان و با اجرای دانش آموزان مدارس استان کردستان برگزار شد.
6 تا 12 آبان با عنوان هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده است.
در سال تحصیلی جدید (97 – 96) 285 هزار دانش آموز کردستانی در سه هزار و 700 مدرسه شهری و روستایی مشغول تحصیل هستند.
خبرنگار: افسانه گلباغی ** انتشار دهنده: مجید سلیمانی
7348/9102



انتهای پیام /*










پاسخی بگذارید