خانه / اجتماعی / سرپرست پلیس راه: ترافیک در آزادراه های قم – تهران و قم – اراک سنگین است

سرپرست پلیس راه: ترافیک در آزادراه های قم – تهران و قم – اراک سنگین استسرهنگ احمد پوربافرانی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: با توجه به این که سفرها از روز گذشته آغاز شده، ترافیک محورهای مواصلاتی استان از دیروز سنگین است و پیش بینی می شود این وضعیت تا روز یکشنبه ادامه داشته باشد.
وی اضافه کرد: هم اکنون ترافیک کمربندی امام علی(ع) از سمت تقاطع 72 تن به سمت امامزاده جمال سنگین و روان است و ترافیک سایر محورهای اصلی و فرعی استان نیز نیمه سنگین و یا سبک و روان است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به موج بازگشت مسافران در روز یکشنبه، از عصر این روز تردد کامیون و وسایل نقلیه باری به جز حاملان مواد سوختی و فاسدشدنی از محور سلفچگان به سمت قم ممنوع است.
پوربافرانی ادامه داد: تا زمانی که ترافیک محور سلفچگان به سمت قم سبک و روان شود، محدودیت تردد وسایل نقلیه باری در این محور ادامه دارد.
وی به رانندگان توصیه کرد: با صبر و حوصله بیشتری رانندگی نمایند و ضمن رعایت فاصله طولی، زمان بیشتری را برای بازگشت از مسافرت اختصاص دهند.
وی ادامه داد: رانندگان هنگام تصادف خسارتی وسیله نقلیه را به سمت راست هدایت کنند تا گره ترافیکی ایجاد نشود.
سرپرست پلیس راه قم گفت: گشت های پلیس راه به صورت آماده باش ضمن هماهنگی با عوامل اورژانس 115 و هلال احمر تا عادی شدن ترافیک مسیرها، در محورهای مواصلاتی استان حضور دارند.
در استان قم 209 کیلومتر آزادراه، 191 کیلومتر بزرگراه، 178 کیلومتر راه اصلی و 155 کیلومتر راه فرعی وجود دارد و کل راه های شریانی استان 609 کیلومتر می باشد.
استان قم دارای هشت راه مواصلاتی اصلی و چهار راه فرعی است که از جمله آن ها می توان به آزادراه قم – تهران، جاده قدیم قم – تهران، بزرگراه قم – ساوه، جاده قدیم قم – کاشان، آزادراه قم – کاشان، آزادراه قم – گرمسار و بزرگراه قم – سلفچگان – اراک اشاره کرد.
/2085/ 1175 خبرنگار: سمیه حیدری ** انتشار: رضا علیمحمدیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید