خانه / اجتماعی / سرلشکر باقری: داعش و جبهه النصره با برنامه ریزی عمیق امریکا بوجود آمدند

سرلشکر باقری: داعش و جبهه النصره با برنامه ریزی عمیق امریکا بوجود آمدندبه گزارش ایرنا، سرلشکر پاسدار «محمد باقری» روز چهارشنبه در دیدار با سپهبد ‘فهد جاسم الفریج’ وزیر دفاع سوریه افزود: ایجاد داعش، جبهه النصره و دیگر گروه های تروریستی با برنامه ریزی عمیق آمریکا و مزدوران آن انجام شد و چنان سرمایه گذاری کرده بودند که بتوانند کشورهای بزرگ و قدرتمند اسلامی مانند سوریه و عراق را نابود کنند.
وی اضافه کرد:با این برنامه ریزی بزرگ توانستند بخش های گسترده ای از سوریه و عراق را درگیر کنند و اگر همکاری و هماهنگی کشورهای محور مقاومت و فداکاری شهدا و رزمندگان نبود، آن ها قطعا به اهداف خود دست می یافتند.
سرلشکر باقری گفت: هدایت ها و رهبری های رهبر معظم انقلاب اسلامی و رئیس جمهوری سوریه نقش مهم و راهبردی در پیروزی های محور مقاومت داشته است.
وی بیان کرد: استکبار جهانی و صهیونیسم بیکار نمی نشینند و هنوز مسئله داعش پایان نیافته که توطئه تجزیه عراق شکل گرفت و این موضوع نشان می دهد که توطئه های جدیدی همچنان وجود دارد و در راه است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: بارزانی با امکاناتی که در اختیار داشت همچنان طلبکار بود و با برگزاری همه پرسی تلاش کرد امنیت، ثبات و تمامیت ارضی عراق را خدشه دار کند.
سرلشکر باقری اضافه کرد: باید نسبت به این توطئه ها هوشیار باشیم.
وی با تبریک پیروزی های اخیر ارتش سوریه با پشتیبانی نیروهای مقاومت ابراز امیدواری کرد که در هفته های آینده شاهد پایان عمر داعش در سرزمین سوریه باشیم.
باقری افزود: روابط جمهوری اسلامی ایران و سوریه نزدیک به چهار دهه است که درقبال تهدیدهای رژیم صهیونیستی و دیگر تروریست ها شکل گرفته است و روز به روز گسترده تر خواهد شد.
وی با تسلیت شهادت ‘عصام زهرالدین’ فرمانده شجاع سوریه در منطقه دیرالزور گفت: این شهادت هاست که سوریه را به پیروزی خواهد رساند.
وزیر دفاع سوریه نیز گفت: آنچه سوریه با آن درگیر است، تجاوز و توطئه صهیونیستی – آمریکایی است که هدف آن سرنگونی نظام سوریه بود.
سپهبد فهد جاسم الفریج افزود: این توطئه با فرماندهی حکیمانه بشار اسد ، پایداری ارتش، وحدت ملت و پشتیبانی و حمایت های جمهوری اسلامی ایران، روسیه و مقاومت اسلامی شکست خورد.
وی اظهار داشت: ما به همکاری راهبردی میان سوریه و ایران که باعث این پیروزی های بزرگ شده است افتخار و تاکید می کنیم که ما محور مقاومت برای مقابله با تروریسم و دیگر چالش ها متحد باقی بمانیم.
الفریج درباره تجاوز ترکیه به خاک سوریه نیز گفت: ترکیه بزرگترین کشور حامی تروریسم است و مرزهای خود را با حمایت مالی کشورهای عربی برای تسهیل ورود تروریست ها به خاک سوریه باز کرد و اکنون برای معرفی جبهه النصره به عنوان مخالفان میانه رو به منظور کامل کردن نقشه های خصمانه خود برضد سوریه تلاش می کند.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه مورد استقبال رسمی رئیس ستادکل ارتش و نیروهای مسلح سوریه قرار گرفت.
شبس**6116*1613*انتشار دهنده: عبدالله غفاریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید