خانه / اجتماعی / سردار شریف: ادعاهای نماینده آمریکا علیه ایران بی اساس است

سردار شریف: ادعاهای نماینده آمریکا علیه ایران بی اساس استبه گزارش خبرنگار ایرنا سردار رمضان شریف روز یکشنبه در نشستی با فعالان رسانه ای گلستان، اظهار کرد: عربستان سه سال است که بر سر مردم یمن بمب می‌ریزد و تمام این تسلیحات از آمریکا و اروپا تامین می شود، اما نماینده آمریکا یک لوله نشان داده و مدعی شده که اثر انگشت ایرانی‌ها روی آن است.
وی تصریح کرد این درحالی است که آمریکا میلیون ها دلار قرار داد فروش سلاح بسته و هر روز از موشک های شما علیه مردم بی دفاع استفاده می شود.
سردار شریف اضافه کرد: همه می‌دانند یمن، تجهیزات موشکی مفصلی از اتحاد جماهیر شوروی و کره شمالی در زمان قدرت علی صالح گرفته و کشوری صاحب موشک در منطقه است.
وی همچنین دلیل ادعای این دیپلمات آمریکایی را توجیه شکست های آمریکا و خشم ایجاد شده علیه ترامپ در خصوص جابجایی سفارت این کشور به بیت المقدس دانست و گفت: آمریکا با استفاده از ابزار رسانه تلاش می کند با متقاعد سازی افکار عمومی شکست های خود را سرپوش بگذارد و هر روز سوژه ای جدید را طرح کند.
سردار شریف در بخش دیگر سخنان خود گفتمان انقلاب اسلامی را منحصر به فرد دانست و گفت: این گفتمان نو بیان کننده ارزش ها است و جایگزین ندارد و اگر هم اشکالاتی دارد نشات گرفته از عملکرد ما است.
وی افزود: مطمئن باشید گفتمان آمریکایی در برابر گفتمان انقلاب اسلامی کم خواهد آورد زیرا دولت آمریکا همه را تهدید می کند و از تغییر پایتخت رژیم اشغالگر به بیت المقدس حمایت می کند.
وی با بیان اینکه موضوع افکار عمومی به‌عنوان مؤلفه قدرت در دنیای امروز نقش تعیین‌ کننده دارد، گفت: دشمنان نظام برای انجام هرکاری نیاز دارند که افکار عمومی را با خود همراه کنند.
مسئول روابط عمومی سپاه با تأکید بر‌ اینکه خاستگاه و جایگاه رسانه‌ها برای تغییر و جهت‌دهی به افکار عمومی مهم است، افزود: هیچ چیزی به‌عنوان و اسم ‘رسانه بی‌طرف’ وجود خارجی ندارد، هرچند عده‌ای ممکن است ادعا کنند، اما باید دانست که رسانه بدون صاحب و جهت وجود ندارد و برای مقابله با این رویکرد دشمنان باید به‌دنبال افزایش سطح سواد رسانه‌ای مردم باشیم.
سردار شریف با بیان اینکه افراد باید سواد تشخیص سره از ناسره را داشته باشند، اظهار کرد: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی از جمله مبانی است که همه افراد ساکن دراین جغرافیا به آن اعتقاد و ایمان دارند.
وی با بیان اینکه دشمن تلاش می‌کند تا آب رفته را به جوی بازگرداند، گفت: دشمنان در جهت شکست اعتقادات مردم تلاش دارند و خبرنگاری که قلم می زند باید از تاریخ کشور در دوران پهلوی اول تا وقوع انقلاب اسلامی و نقش آمریکایی ها در ایران آگاهی داشته باشد.
به گفته وی؛ ابزار رسانه‌ای دشمن به افکار عمومی مهلت نمی‌دهد تا بدنبال پاسخ سؤالات خود باشد، به عنوان نمونه 6 سال داعش در منطقه انواع و اقسام جنایت‌ها را انجام داد اما آنها اجازه ندادند که شکست داعش 6 روز بر خروجی رسانه‌ها بماند و موضوع جدیدی همچون انتقال پایتخت اسرائیل به قدس را طرح کردند و مطمئن باشید هر روز سوژه‌های جدیدی را مطرح خواهند کرد.
سردار شریف بر داشتن نظام جامع رسانه ای حرفه ای و هوشمند در کشور برای مقابله با رسانه های دشمن تاکید کرد.
6204/1648انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید