خانه / دسته‌بندی نشده / سبدهای اهدایی نهمین دوره "طرح ملی ارزاق" بسته‌بندی و ارسال شد

سبدهای اهدایی نهمین دوره "طرح ملی ارزاق" بسته‌بندی و ارسال شد

به گزارش «باشگاه دانشجویان» ایسنا، پس از جمع‌آوری حمایت‌های مالی طرح ملی ارزاق به منظور تأمین سبدهای غذایی خانواده‌های نیازمند، اقلام غذایی مورد نیاز تهیه و در پردیس همت دانشگاه علوم پزشکی ایران انبار شد. در ادامه نیز با کمک ۳۰ نفر از همراهان خیریه التیام، سبدها بسته‌بندی و آماده‌سازی شد.

همچنین بخشی از این اقلام جهت بسته‌بندی به شهرهای زاهدان، کرمانشاه و سراب ارسال شد.

در این طرح پیش‌بینی شده بود ۱۷۵ سبد برای اهدا به نیازمندان تهیه شود ولی حمایت‌های مالی از سقف تعیین شده فراتر رفت و به مبلغ مورد نیاز جهت تهیه ۳۰۰ بسته غذایی رسید.

در طرح ارزاق امسال با توجه به بهداشت نه چندان مطلوب در مناطق نیازمند شناسایی شده و به منظور بهبود نسبی این وضعیت، برای اولین بار علاوه بر اقلام غذایی، یک بسته‌ بهداشتی نیز در نظر گرفته شد که بدین ترتیب ارزش تقریبی هر سبد به همراه بسته اهدایی به بیش از ۲۷۰ هزار تومان رسید.

هر سبد اهدایی شامل یک کیسه برنج (۱۰ کیلوگرم)، سویا (۲ کیلوگرم)، حبوبات شامل لپه، عدس، لوبیا چیتی (هر کدام ۹۰۰ گرم)، روغن (یک و نیم لیتر)، چای (نیم کیلوگرم)، تن ماهی (سه عدد)، ماکارونی (سه عدد)، رب گوجه فرنگی (دو عدد)، خرما (یک بسته)، قند (۷۰۰ گرم)، شکر (۹۰۰ گرم) و پنیر صبحانه (یک قالب) بود.

انتهای پیام

پاسخی بگذارید