خانه / اجتماعی / زوج شیرازی بیش از 100 میلیارد ریال از دارایی های خود را وقف کردند

زوج شیرازی بیش از 100 میلیارد ریال از دارایی های خود را وقف کردندبه گزارش ایرنا در آیینی که روز یکشنبه به مناسبت هفته وقف و در حاشیه همایش یاوران وقف در شیراز برگزار شد، اسماعیل دستغیب و همسرش زهرا یاسایی، اسناد موقوفه های خود را که شامل 2 دستگاه آپارتمان در الهیه تهران، یک قطعه زمین ویلایی در بندر انزلی در استان گیلان، 2 دستگاه خودرو و همچنین مقداری طلا و جواهرات بود به مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس اهدا کردند.
همچنین در این آیین از تجهیزات ارتوپدی که از محل درآمد موقوفات استان فارس خریداری شده و قرار است در اختیار مرکز درمانی وقفی دانش سلامت کوثر شیراز قرار گیرد، رونمایی شد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس در این آیین گفت: ضروری است فرهنگ وقف توسعه یابد و به مردم آموزش های لازم در این زمینه ارایه شود تا آنها با برکات دنیوی و اخروی وقف آشنا شوند.
هادی پژوهش جهرمی افزود: موقوفه ها باید به سمت توسعه جامعه و کشور و حل مشکلات موجود در حوزه های عمرانی و اقتصادی هدایت شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس نیز در این مراسم با اشاره به اینکه این استان از وجود واقفان بسیاری برخوردار است گفت: فعالیت های نو و متنوعی در فارس از محل موقوفات در حوزه های مختلف از جمله حمایت از زنان و خانواده،پژوهش و درمان در حال انجام است.
حجت الاسلام سید عباس موسوی افزود: امیدواریم واقفان استان فارس برای تکمیل بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور که هم اینک در شیراز در حال ساخت است کمک کنند و دولت را در به انجام رساندن این طرح یاری دهند.
عملیات کلنگ زنی بیمارستان تخصصی سرطان جنوب کشور، خردادماه سال 93 در شیراز به زمین شد و فاز نخست این بیمارستان از محل وقف جمعی در حال ساخت است.
اعتبار اولیه ساخت این بیمارستان را که با ظرفیت 800 تخت بیمارستانی طراحی شده است، مردم با خرید اوراق وقف جمعی ویژه این بیمارستان تامین کردند.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه فارس سال 95 اعلام کرد: این استان با 200 هزار موقوفه، یک ششم موقوفات کشور را به خود اختصاص داه است و فارس جزو بزرگترین استان های برخوردار از وقف در کشور است.
در ادامه این همایش از بیش از 30 نفر از واقفان ،خیران، خبرنگاران و عکاسان خبری که در حوزه ترویج فرهنگ وقف در استان فارس فعالیت دارند با اهدای لوح تقدیر و تندیس وقف، تجلیل شد.
9873 /6118
خبرنگار:محمدامین افشارپور ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید