خانه / اجتماعی / زوج البرزی زمینه آزادی 37 زندانی را فراهم کردند

زوج البرزی زمینه آزادی 37 زندانی را فراهم کردندبه گزارش روز سه شنبه ایرنا، پس از انتشار سرنوشت غم انگیز یک زندانی که بیست سال از عمرش را پشت میله‌های زندان گذرانده است، این زوج در اقدامی خداپسندانه با پرداخت بدهی وی و 36 زن و مرد بدهکار زندانی، اوج شکوه انسانیت را به تصویر کشیدند.
این زوج نیکوکار پیش از این 35 زندانی دیگر را با پرداخت هزینه های آنان ، از زندان آزاد کرده بودند.
زوج بی‌ادعا که هیچگاه حاضر به افشای نام و هویت خود نشده‌اند ضمن سپاس از پروردگار که فرصت چنین ثوابی را به آنها عنایت کرده است دراین راه از همکاری و همراهی رئیس کل دادگستری استان البرز،دادستان عمومی و انقلاب کرج، رئیس انجمن حمایت از زندانیان البرز قدردانی کردند.
دادستان عمومی و انقلاب کرج روز سه شنبه نیز درجمع خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: هرچند در کرج 4 زندان وجود دارد اما نیکوکاران بی‌ریایی وجود دارد که هرگاه برای نجات یک فرد به جامعه نیاز به یاری آنان هست از یکدیگر سبقت می‌گیرند و صادقانه پای در میدان عمل می‌گذارند.
حاجی رضا شاکرمی افزود: یکی از برترین خیرین شهر ‘آقای ر. ف’ و همسر او’ سیده م.‌ح’ است که هر بار آنان را دعوت کردیم بدون بهانه یا تأخیر بلافاصله برای آزادی زندانیان بدهکار به هر مبلغ و هر تعداد اعلام آمادگی کردند و هیچگاه نیز حاضر به اعلام نام خود یا حضور در مجامع و مجالس نشدند و ترجیح دادند فقط با خدای خود معامله کنند.
وی خاطرنشان کرد: در این روزها این زوج مقدمات آزادی 36 زن و مرد بدهکار و یک زندانی قدیمی را فراهم کرده و به نیت 72 تن از یاران امام حسین(ع) حاضر به پرداخت بدهی زندانیان شدند.
دادستان عمومی و انقلاب کرج گفت: این در حالی است که’ ر. ف ‘ در آستانه نوروز امسال نیز موجی از شادی در میان زندانیان ناامید ایجاد کرد و مقدمات آزادی تعداد زیادی زندانی را فراهم آورد.
دادستان عمومی و انقلاب کرج با بیان اینکه نیکوکاران سرمایه و برکت هستند خاطرنشان کرد: نشانه بارز اخلاقی ‘ر.ف’ این است که دارای هیچ پرونده‌ای در دستگاه قضایی کرج نیست و هرگز برای سفارش یا توصیه به پرونده‌ای درخواستی مطرح نکرده و ادعایی نداشته است.
2098/ 6155 خبرنگار: مریم صوفی ** انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید