خانه / اجتماعی / زنجان در هفته ای که گذشت

زنجان در هفته ای که گذشتبه گزارش ایرنا، معاون سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه اهانت های فتنه گران در روز عاشورای 88 به عزاداران سبب خروش میلیونی مردم علیه فتنه شد، گفت: نهم دی نتیجه بصیرت افزایی هشت ماهه رهبر معظم انقلاب بود.

**مردم زنجان عصر دوشنبه با خروش خودجوش خود علیه برخی ناآرامی ها که توسط عده ای رخ داده بود، پرونده این ناآرامی ها را در استان بستند.

**استاندار زنجان در مراسم معارفه فرماندار جدید زنجان گفت: اگر می خواهیم انسجام اجتماعی و وحدت ملی حول محور رهبر معظم انقلاب اسلامی داشته باشیم، همه باید به تمام قانون اساسی تمکین کرده و به آن عمل کنیم.

**دمای بیشینه 19درجه بالای صفر در دهمین روز اولین ماه فصل زمستان در این استان ثبت شد که در 40سال گذشته بی سابقه است.

**رئیس فدراسیون کبدی کشور: این فدراسیون در سیاستهای کلان خود به بحث آموزش، استعدادیابی، مدیریت مشارکتی و شایسته سالاری در ورزش کبدی توجه وافر دارد.

**فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری زنجان: طی 9 ماهه گذشته از سالجاری 80 دستگاه ماشین آلات و ادوات در خصوص تصرف اراضی ملی این استان توقیف شده است.

**تاکنون میزان ابلاغ های الکترونیکی دادگستری زنجان نسبت به کل ابلاغ ها به 40 درصد رسیده است.

**نان سنتی تافتون زنجان رتبه نخست سنجش کیفیت این نان را در بین 31 استان کشور طی آبان ماه به نام خود ثبت کرد.

**برای توسعه، عمران و آبادانی شهر زنجان، میز خدمت سرمایه گذاری با هدف کاهش فرآیندهای مربوطه در این دستگاه راه اندازی می شود.

**28 هزار و 500 لیتر فرآورده نفتی خارج از شبکه توزیع از یک دستگاه نفتکش غیر شرکتی در زنجان کشف و ضبط شد.

**رئیس شورای اسلامی استان زنجان گفت: در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، وعده هایی داده می شود که خارج از وظیفه شورایی است که این نقطه ضعفی برای جامعه شورایی محسوب شده و مصوبات را دچار چالش می کند.

**معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان به ضرورت فراهم کردن زمینه گفت وگو در جامعه تاکید کرد وگفت: لطف موضوع به این است که شرایطی را فراهم کنیم تا زمینه نقد و اعتراض های قانونی در جایگاهش بهتر فراهم شود.

**طی 9 ماهه گذشته از سالجاری فرآورده های خام دامی از این استان به چهار کشور خارجی به ارزش 867 هزار دلار صادر شد.

**براساس برآوردهای آماری، از زمان اجرای طرح تحول سلامت در استان مراجعات مردمی برای دریافت خدمات سرپایی افزایش سه برابری داشته است.

**60 قبضه سلاح شکاری مجاز و غیرمجاز طی 9 ماه امسال توسط محیط زیست این استان از 159 شکارچی متخلف کشف و ضبط شد.

**قریب به 90 درصد روستاییان استان زکات پرداخت می کنند و اعتماد سازی بین مردم موجب ادای این فریضه مهم می شود.

**طی سال تحصیلی جدید، بیش از 21 هزار جلد کتب کمک آموزشی در زنجان زیر نظر این اداره کل توزیع شده است.

**در روند اجرای طرح رونق سال جاری در این استان تا کنون یک هزار و 860 میلیارد ریال تسهیلات به 159 طرح تولیدی متقاضی پرداخت شده است.
/6085/3216
خبرنگار: سجاد کریمی ** انتشار دهنده: رویا رفیعیانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید