خانه / اجتماعی / زمان های طلایی پس از بلایای طبیعی باید باهماهنگی های لازم مدیریت شود

زمان های طلایی پس از بلایای طبیعی باید باهماهنگی های لازم مدیریت شودبه گزارش ایرنا، مهدی زندیه وکیلی روز پنجشنبه در همایش آموزشی مدیریت مخاطرات طبیعی استان مرکزی در سال نشست های هلال احمر در اراک افزود: پس از وقوع حوادث و بلایای طبیعی از جمله زلزله، زمان هایی طلایی وجود دارد که نباید از دست برود و می طلبد با مدیریت صحیح بسیاری از خسارت ها و کشته های این حوادث کاهش می یابد.
وی بیان کرد: ایران از کشورهایی است که سالانه حوادث و بلایای طبیعی زیادی در آن رخ می دهد و این مهم آمادگی مستمر در برابر این حوادث و بلایا را می طلبد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: آموزش ابزاری مهم در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی است و نیاز است اقشار مختلف مردم در کسب آموزش های مختلف بکوشند و آن را جدی بگیرند.
زندیه وکیلی عنوان کرد: مطالعات و پژوهش هایی در رابطه با خطرپذیری نقاط مختلف استان مرکزی صورت گرفته که باید در مدیریت شهرها و روستاها و در طراحی و اجرای ساختمان ها و طرح های عمرانی مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی گفت: مناطق شمالی استان مرکزی از جمله شهر زرندیه و روستاهای اطراف آن در طرح مقاوم سازی ساختمان ها باید با حساسیت بیشتری مد نظر باشند.
مدیرکل بحران استانداری مرکزی نیز در این همایش آموزشی گفت: زلزله یکی از انواع بلای طبیعی است که وقوع و زمان آن به هیچ عنوان مشخص نیست و باید با اقدام های پیشگیرانه و آموزش های لازم کوشید تا سطح خسارات آن کمتر شود.
سعید فرخی بیان کرد: یکی از نکات اصولی و مهم در مقابله با زلزله مقام سازی است که نباید مورد بی توجهی و بی تفاوتی قرار گیرد.
همایش آموزشی مدیریت مخاطرات طبیعی استان مرکزی به مناسبت هفته ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی با همت شرکت آب و فاضلاب شهری و روستایی، جمعیت هلال احمر، هواشناسی، شرکت توزیع نیروی برق، اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، شرکت گاز، بنیاد مسکن، صدا و سیما، راه و شهرسازی استان مرکزی، دانشگاه علوم پزشکی اراک و شهرداری اراک برگزار شد.
3005/6013/خبرنگار: معصومه صفری***انتشار دهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید