خانه / اجتماعی / زلزله 6.2 ریشتری هجدک به تاسیسات توزیع برق خسارت وارد نکرد

زلزله 6.2 ریشتری هجدک به تاسیسات توزیع برق خسارت وارد نکردامیر جهانشاهی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: گروههای عملیات اتفاقات شرکت برق شمال استان کرمان به محض وقوع زلزله از شهرهای معین (زرند، رفسنجان، کوهبنان، چترود) به منطقه هجدک اعزام شدند تا در صورت بروز هرگونه حادثه و خسارت احتمالی و قطعی برق نسبت به رفع مشکلات احتمالی اقدام کنند.
وی اظهار کرد: موارد اندک از قطعی برق و خسارت جزئی نیز توسط ماموران شرکت توزیع برق شمال استان کرمان برطرف شده است.
جهانشاهی با اشاره به وقوع زمین لرزه هفته گذشته و خسارت 20 درصدی به تجهیزات شبکه توزیع برق در این منطقه افزود: به منظور اصلاح و مقاوم سازی تاسیسات شبکه برق این منطقه نیاز به اعتبار و بودجه لازم به میزان حداقل 30 میلیارد ریال است که مساعدت و همکاری مسئولان امر را می طلبد.
مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان ادامه داد: با تلاشهای صورت گرفته و حمایت شرکت توانیر در راستای مقاوم سازی شبکه و تاسیسات در سال گذشته تا حد زیادی خطوط 20 کیلو ولت اصلاح شده است.
روستای هجدک در بخش کوهساران راور تعداد چهار هزار و 500 مشترک برق دارد.
زمین لرزه نسبتا بزرگی با قدرت 6.2 در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت 12 و 15 دقیقه ظهر روز سه شنبه هجدک در شهرستان راور را لرزاند.
این زمین لرزه نسبتا شدید شهر کرمان را نیز لرزاند و موجب ترس و اضطراب مردم شد.
همچنین پس لرزه های این زمین لرزه نیز با قدرت 3.8 ریشتر در عمق 9 کیلومتری زمین ساعت 12 و 22 دقیقه و 18 ثانیه و 2.8 ، 3 و 3.6 پس از آن توسط موسسه ژئوفیزیک دانشگاه تهران ثبت شده است .
جمعه 2 هفته گذشته نیز زلزله ای با بزرگی 6.1 ریشتر هجدک کرمان لرزاند.
هجدک در 80 کیلیومتری مرکز شهر کرمان قرار دارد.
خبرنگار: داود رجبی بهجت ** انتشار دهنده: نجمه حسنی*
7437/3029انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید