خانه / اجتماعی / رونمایی از تندیس سردار نوائی در آمل

رونمایی از تندیس سردار نوائی در آملبه گزارش خبرنگار ایرنا ، آیین رونمایی از تندیس این شهید عصرجمعه با حضور امامان جمعه آمل و دابودشت و شماری از مسئولان و خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافع حرم در ابتدای ورودی جاده نظام آباد به وسطی کلا ، زادگاه شهید نوایی برگزار شد.
امام جمعه آمل در این آیین گفت : انقلاب اسلامی به برکت رشادت های شهدا بویژه شهدای نبرد مستقیم با گروهک های تروریسی از جمله واقعه 60 آمل و دوران دفاع مقدس اکنون در اوج قدرت و بالندگی و پیشرفت های مختلف در مقیاس جهانی است.
حجت الاسلام سیدجلیل مرتضوی افزود : شهدای برومند لشکر همیشه سر افراز 25 کربلا و شهدای جنگل آمل درس مهم و پیام محکمی به دشمنان نظام بویژه آمریکا دادند که اگر بخواهند کوچک ترین حرکتی علیه ایران داشته باشند پاسخ دندان شکنی دریافت خواهند کرد.
وی با بیان اینکه روحیه استکبارستیزی نسل به نسل در حال انتقال است ، یادآور شد : امروز نسل سوم نیز آمادگی لازم را در دفاع از دستاوردهای جمهوری اسلامی دارد.
امام جمعه آمل گفت : در منطقه استراتژیک خاورمیانه ، توان بازدارندگی انقلاب اسلامی با داشتن نیروی انسانی نشات گرفته از امداد لایزال الهی ،ایمان و تقوا ،تجهیزات مدرن و پیچیده و سازمان دهی شده بی نظیر است و دارای قابلیت ها و ظرفیت های بالایی در این منطقه از جهان اسلام است.
به گزارش خبرنگار ایرنا، بخشدار دشت سرآمل هم دراین آیین به بیان شخصیت های مبارزاتی و روحیه بالای انقلابی سردارشهید نوایی اشاره کرد وگفت: این شهید والامقام به عنوان اسطوره جهاد ومبارزه با منافقین وضدانقلاب درجنگل های آمل ونیز ایده پرداز در لشکر25 کربلا بوده است.
علی فرشیدفر افزود : شهید نوایی در دورانی که درسنین جوانی بوده با ارائه طرح جنگل ومقابله مستقیم با گروه های منافق و ضد انقلاب که قصد شورش وبه خیال خام خود تصرف شهر آمل را داشتند، محور عملیات های بسیاری درواقعه سال60 برعلیه کوردلان انقلاب اسلامی در این شهرستان شده بودند.
شهید مصطفی نوایی در چهارم فروردین ماه سال 1343 در روستای ‘ خرمن کلا’ از توابع بخش دشت سر آمل متولد شد.
این شهید والامقام درسن 17 سالگی به عضویت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی درآمد و در هفدهم تیرماه سال65 در عملیات کربلای1 در مهران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
شهرستان حدود 405هزار نفری آمل از زمان پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و سال های پس ازآن تاکنون بیش از هزار و45شهید تقدیم پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی کرده است.
خبرنگار: مهدی غلامی ** انتشار دهنده : حسن فلاحتی
7327/1654انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید