خانه / اجتماعی / رشادت های شهید حججی در کتاب های درسی گنجانده می شود

رشادت های شهید حججی در کتاب های درسی گنجانده می شودامیر سرتیپ دوم ستاد حمیدرضا گرامی روز چهارشنبه در حاشیه بازدید از نوزدهمین نمایشگاه بین المللی کتاب ناشران جهان اسلام در مشهد طی گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: موضوع مدافعان حرم یکی از موضوعات جایزه کتاب سال بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس در بهمن ماه امسال است.
وی با بیان اینکه مخاطب شناسی و نیاز سنجی ما در دفاع مقدس کامل نیست اظهار کرد: باید از شکستها هم بگوئیم و در باره آنها نیز کتاب بنویسیم.
وی گفت: رمانها و کتابهای بسیار خوبی در زمینه دفاع مقدس نوشته شده است اما جای تبدیل آنها به فیلم سینمایی خالی است و اگر این اقدام انجام شود مانند فیلم سیمرغ که از تلویزیون پخش شد 98 درصد بیننده خواهد داشت.
امیر گرامی افزود: سالانه حدود 700 تا 750 عنوان کتاب در حوزه دفاع مقدس در زمینه خاطرات شفاهی، رمان، شعر و داستان کوتاه منتشر می شود.
وی اظهار کرد: همه دفاع مقدس خاطره نیست بلکه می توان برخی از موارد آن را در اقتصاد مقاومتی بکار برد. وی گفت: فرهنگ دفاع مقدس به گسترش علومی مانند هوا و فضا، تونل سازی، پل سازی یا ساخت زیر دریایی می تواند کمک کند و در جنگ تحمیلی همه این کارها بدون حمایت خارجی ها انجام شد.
نوزدهمین نمایشگاه ناشران جهان اسلام و هشتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس از 9 تا 15 آذر ماه در محل نمایشگاه بین المللی مشهد دایر است.
کانال تلگرام ایرنا خراسان رضوی به نشانی telegram.me/irnamashhad برای دسترسی و دریافت سریع اخبار منتخب در همه حوزه های خبری و تصویری فعال است.
خبرنگار: مصطفی نخعی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدم
7507/ 6053انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید