خانه / اجتماعی / رسیدگی به مطالبات مردمی با حضور مدیران شهری کلانشهر رشت

رسیدگی به مطالبات مردمی با حضور مدیران شهری کلانشهر رشتبه گزارش خبرنگار ایرنا، امیرحسین علوی شامگاه دوشنبه در جلسه شورای اسلامی کلانشهر رشت افزود: با توجه به این که بازدیدها برای رسیدگی به خواسته های مردمی طی 15 روز پیشنهاد شده، بنابراین بررسی نیازمندی های محلات در 15 ناحیه رشت مورد تاکید است.
وی اظهار داشت: در این بازدیدها مطالباتی که مردم از اعضای شورای اسلامی کلانشهر رشت در جلسات مختلف دارند، بررسی و برای رفع خواسته ها و مشکلات مردمی تلاش می شود.
علوی در ادامه با اشاره به گذشت سه ماه از فعالیت دوره پنجم شورای اسلامی خاطرنشان کرد: وعده گزارش عملکرد 100 روزه را به خبرنگاران و مردم کلانشهر رشت داده بودیم که این کار به زودی انجام می گیرد.
وی از رئیسان کمیسیون های شورای اسلامی کلانشهر رشت خواست تا هر کدام مستندات کارهای انجام شده در قالب طرح ها و لوایح را هر چه سریع تر در اختیار روابط عمومی شورا قرار دهند.

* مردم کلانشهر رشت در مدیریت شهری تحولی احساس نکردند
حامد عبدالهی یکی از اعضای شورای اسلامی رشت در نطق پیش از دستور جلسه بیان داشت: مردم این کلانشهر در مدیریت جدید شهری تحولی را احساس نکردند.
وی با اشاره به انتخاب شهردار باتجربه برای مدیریت شهری رشت اظهار کرد: همه اعضای شورای رشت مسئول آرامش ، آسایش و رفاه مردم این کلانشهر هستند، ما انتظار داشتیم شاهد این آرامش باشیم.
عبداللهی با انتقاد از رها شدن پل های عابر پیاده در کلانشهر رشت خاطر نشان کرد: در مواردی اینچنینی یا شهردار بی توجه است و یا این که افراد بی کفایتی در حوزه مربوطه فعالیت دارند.
وی با بیان این که مردم در مسکن مهر به لحاظ امکانات حمل و نقل و تردد دچار مشکل هستند، تصریح کرد: مردم ما را به عنوان نمایندگان خود در پارلمان شهری انتخاب کرده اند بنابراین در قبال رای های آنها مسئول هستیم.
وی در پایان سخنانش با اشاره به عزل و نصب های جدید در شهرداری رشت و انتخاب افراد غیربومی تصریح کرد: بسیاری از نیروهای کارآمد در حوزه شهرداری این کلانشهر نادیده گرفته شده اند.

*برای توسعه کلانشهر رشت فکری کنیم
احمد رمضانپور نرگسی یکی دیگر از اعضای شورای اسلامی رشت با اشاره به وضعیت نامناسب آسفالت خیابان ها و کوچه ها بیان داشت: بایستی فکری برای توسعه این کلانشهر بکنیم.
وی با بیان این که مردم از وضعیت آسفالت و برخی دیگر از موضوعات در حوزه مدیریت شهری گله دارند، خاطر نشان کرد: نماینده مردم هستیم بنابراین بایستی برای رفع مشکلات در این حوزه ها تاکید شود.
وی با تاکید بر ضرورت ادامه نهضت آسفالت در کلانشهر رشت اظهار کرد: انجام این کار، حداقل خواسته مردم این کلانشهر است.
وی از رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت خواست تا اعضای شورا نشستی با نماینده ولی فقیه در گیلان، استاندار و مجمع نمایندگان استان داشته باشند.
رضا رسولی دیگر عضو شورای اسلامی رشت با اشاره به ارائه طرح شفاف سازی ساختاری و عملکرد مدیریت شهری در این کلانشهر به شورا، خواستار تسریع در تصویب این طرح و اجرای آن شد.
وی بیان داشت: شهرداری و شورا برای مردم است و آنها حق دارند اتفاقات تمام فرآیندها را رصد کنند.
طرح شفاف سازی ساختاری و عملکرد مدیریت شهری کلانشهر رشت در جلسه گذشته شورا، توسط رضا رسولی در سه ماده و یک تبصره برای بررسی و تصویب در جلسات بعدی در صحن شورای اسلامی این کلانشهر ارائه شده بود.
کلانشهر رشت، حدود 700 هزار نفر جمعیت ثابت دارد که به طور متوسط ، این تعداد در طول روز به بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر می رسد.
خبرنگار: شادی خورشیدی سدهی ** انتشاردهنده:کبیری
7286/2007انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید