خانه / اجتماعی / راه اندازی بازارچه‌ در پارکینگ برکت / ایلام مهیای میزبانی کنگره اربعین است

راه اندازی بازارچه‌ در پارکینگ برکت / ایلام مهیای میزبانی کنگره اربعین استبه گزارش ایرنا، حسین کلانتری روز دوشنبه در نشست هم‌اندیشی اربعین و رسانه در نگارخانه مجتمع بزرگ فرهنگی، هنری ارشاد اسلامی ایلام بیان کرد: با هماهنگی اداره ارشاد شهرستان مهران باید مکان لازم با تجهیزات مورد نیاز خبرنگاران در مرز ایجاد تا روند اطلاع رسانی از سوی خبرنگاران بموقع انجام شده و با اخلال مواجه نشود.
وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش مسئولان استان تقویت زیر ساختهای لازم در استان برای برپایی باشکوه راهپیمایی اربعین است گفت: در چند سال اخیر به همت دولت و سپاه اقدام های موثری برای خدمات رسانی به زایران انجام شده است.
وی اظهار کرد: نزدیکی و امنیت مرز بین‌المللی مهران به عنوان دروازه اصلی عتبات عالیات موجب شده این مرز همچنان در اولویت انتخاب مردم برای عزیمت به عراق باشد که با توجه به این مساله باید از تمام ظرفیت های استان برای خدمات دهی به زائران استفاده شود.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار ایلام یاد اوری کرد: : با وجود قبت ومحدودیت امکانات مهران سال گذشته روزانه 200تا هزار نفر زائر در این شهر تردد و اقامت کرد که بیانگر مساعی مردم و مسئولان استان برای ارایه خدمات مناسب به زائران حسینی است.
کلانتری همچنی گفت: با تلاش‌های مسئولان دولت تدبیر و امید و تلاش های مردم و مساعی سپاه پاسدارا ن وضعیت متناسب سازی زیرساخت‌های استان بویژه محور ارتباطی ایلام – مهران نسبت به سال‌های گذشته بهتر و مطلوبتر شده است.
وی افزود: با توجه به لزوم اطلاع رسانی دقیق در ایام اربعین حسینی زمینه لازم برای کار اطلاع‌رسانی در پایانه مرزی مهران برای خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان فراهم شده است.
کلانتری یادآور شد: مرز بین‌المللی مهران دروازه اصلی عتبات عالیات است و مردم ایران اسلامی مهران را برای تردد به کشور عراق و زیارت عتبات عالیات انتخاب کرده‌اند که این امر بار مسئولیت ما را سنگین‌ تر می‌کند که رفاه و رضایت‌مندی بیشتری برای زوار حسینی فراهم شود.
وی با اشاره به اینکه نزدیکی و امنیت مرز بین‌المللی مهران از عوامل مهم انتخاب این مرز از سوی مردم برای تردد به کشور عراق است، گفت: شهر 20 هزار نفری مهران در سال گذشته تنها در یک روز شاهد تردد حضور 200 هزار نفر از مرز مهران بود و این امر نشان ‌دهنده ارائه خدمات بسیار خوب مردم و مسئولان استان در راستای تردد زوار حسینی است.
معاون استاندار ایلام از اتمام و تکمیل زیرساخت های ارتباطی حوزه راه استان در سال آینده خبر داد و اضافه کرد: در پارکینگ برکت یک بازارچه راه‌ اندازی می‌شود.
وی افزود: در کنار این بازارچه امکانات اسکان موقت، بیمارستان صحرایی، موکب‌های پذیرایی و دیگر خدمات ضروری برای زائران در نظر گرفته ‌شده است.
کلانتری افزود: موضوع اقتصاد اربعین موضوعی است که مورد توجه است و لازم است فرهنگ‌سازی مناسب در راستای ارائه خدمات مناسب به زوار حسینی باقیمت مناسب نهادینه شود.
خبرنگار: فرهاد فرامرزی**انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
3032/6034انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید