خانه / اخبار اجتماعی / راه‌اندازی چهارمین وی.آی.پی ویژه کارفرمایان خوش‌حساب تامین اجتماعی

راه‌اندازی چهارمین وی.آی.پی ویژه کارفرمایان خوش‌حساب تامین اجتماعیبه گزارش روز جمعه ایرنا، ناهید حیدری در آئین راه‌اندازی چهارمین «وی.آی.پی» ویژه کارفرمایان خوش‌حساب تامین اجتماعی در شهر چهاردانگه، با بیان اینکه در چند سال گذشته موضوع فن آوری اطلاعات در سازمان تامین اجتماعی به جد پیگیری می شود، افزود: هوشمندسازی پرونده های تامین اجتماعی، انقلابی در این زمینه است.
به گفته وی، در این راستا طرح پرونده الکترونیک در شعبه 25 که یکی از بزرگترین شعب کشور و حجم آن معادل چند اداره کل است با موفقیت انجام شد.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ طرح بازرسی الکترونیک را یکی دیگر از برنامه های سازمان برشمرد و گفت: این طرح تا پایان سال در همه شعب فراگیر می شود و دیگر بازرسی به شکل سنتی و کاغذی وجود نخواهد شد، بلکه با کمک ادوات الکترونیک انجام و یک نسخه آن نیز به کارفرمایان ارسال خواهد شد.
وی با اشاره به اقداماتی نظیر مسافرت های زیارتی و سیاحتی و برنامه های ورزشی مانند نسیم سلامت برای بازنشستگان افزود: یکی از دیگر کارهای انجام شده اختصاص شماره تامین اجتماعی یا همان «اس.اس.ان» است که در سال گذشته با کار شبانه روزی انجام شد و اکنون در سطح کشور همه بیمه شده ها شماره ای دارند که اطلاعات هویتی آنان در آن است.
حیدری با بیان اینکه اختصاص شماره هویتی به کارگاه ها و کارفرماها به زودی آغاز می شود، اظهار داشت: با اجرای این طرح کارفرمایان می توانند در هر نقطه ای از کشور امور بیمه خود را انجام دهند.
به گفته وی، قرار است اداره کل تامین اجتماعی غرب تهران به عنوان پایلوت، پیشگام اجرای این طرح سراسری باشد.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ با اشاره به اجرای طرح ویژه گرایی نیز گفت: در این طرح فضایی مناسب در اختیار کارفرمایان قرار می گیرد تا در حداقل زمان، به سرعت و دقت کارهای خود را انجام و خدمات مناسبی را دریافت کنند.
وی به آغاز طرح ویژه گرایی در شعبه 10 تامین اجتماعی با 130 کارفرمای خوش حساب اشاره کرد و افزود: سال گذشته این طرح در 2 شعبه با حدود 150 کارفرما آغاز شد و با استقبال کارفرمایان امروز تعداد آنها به بیش از 500 نفر رسیده است.

* وجود 25 هزار مستمری بگیر تامین اجتماعی در چهاردانگه
در ادامه این مراسم محسنی رئیس شعبه 10 تامین اجتماعی چهاردانگه، نیز با اشاره به ضرورت ویژه گرایی در سازمان تامین اجتماعی گفت: در شعبه چهاردانگه 130 کارفرمای خوش حساب و 6 هزار و 500 کارگاه فعال، 13 هزار و 435 کارگاه نیمه فعال، بیش از 68 هزار نفر بیمه شده اصلی و 25 هزار مستمری بگیر و از کار افتاده وجود دارد که تلاش می کنیم تا به نحو احسن خدمات خود را به این افراد ارائه کنیم.
علیرضا فتحی، رئیس کانون هماهنگی شورای اسلامی کار جنوب غرب استان تهران نیز در آیین افتتاح طرح ویژه گرایی در شعبه 10 تامین اجتماعی، با اشاره به راه اندازی بخش وی.آی.پی ابراز امیدواری کرد از مشکلات و معضلات کارفرمایان منطقه چهاردانگه کاسته شود تا بتوانند از صندوق تامین اجتماعی که متعلق به کارگران و بازنشستگان و خانواده های آنان است به خوبی صیانت کنند.
خبرنگار: مهدی مقدر – انتشاردهنده: معصومه آقاامینی
تهرام/9343//7244انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید