خانه / اجتماعی / راهپیمایی اربعین فرصتی مغتنم برای افزایش انسجام مسلمانان است

راهپیمایی اربعین فرصتی مغتنم برای افزایش انسجام مسلمانان استبه گزارش ایرنا علیرضا رشیدیان شامگاه دوشنبه در نشست ستاد هماهنگی اربعین حسینی استان خراسان رضوی افزود: راهپیمایی اربعین با حضور 25 میلیون مسلمان، بزرگترین اجتماع مسلمانان است و باید قدر خدمتگزاری به شرکت کنندگان در این رویداد را بدانیم.
وی خاطرنشان کرد: محور خدمت رسانی در راهپیمایی اربعین، دولت و مردم عراق هستند و بنا نیست ما برای مشارکت در این امر، حکومت منطقه ای در عراق ایجاد کنیم بلکه اقدامات ما با محوریت عراق انجام خواهد شد.
رشیدیان تاکید کرد: در مقوله زائران پیاده اربعین، ملاک خودجوش بودن و مردمی بودن است و هیچ ردیف بودجه دولتی برای موضوع عتبات عالیات وجود ندارد.
نماینده عالی دولت در استان خراسان رضوی ادامه داد: حضور زائران خارجی نیز که برای شرکت در این راهپیمایی از ایران به صورت ترانزیت عبور می کنند، یک فرصت است لذا باید ساز و کارهای لازم در این خصوص فراهم شود.
وی تاکید کرد: باید روادید زائران پیاده اربعین در اسرع وقت صادر شود تا در مرزها با حجم زیاد زائران پیاده بدون ویزا مواجه نشویم.
رشیدیان افزود: زائران خارجی نیز که ویزای ترانزیت می گیرند تنها حق تردد از مرز تا مرز را خواهند داشت و نمی توانند با ویزای ترانزیتی داخل کشور در شهرهای مختلف تردد داشته باشد.
استاندار خراسان رضوی ادامه داد: طبق برآوردهای صورت گرفته 30 هزار نفر زائر پیاده از افغانستان از طریق ایران متقاضی انتقال به عراق خواهند بود لذا باید تمهیدات لازم توسط نمایندگی وزارت امور خارجه صورت گیرد تا در مواجهه با این حجم زائر دچار بلاتکلیفی نشویم.
برآورد می شود امسال 200 هزار نفر از خراسان رضوی زائر اربعین حسینی شوند. بر اساس آمار سامانه سماح پارسال 187 هزار نفر از خراسان رضوی در پیاده روی اربعین حسینی(ع) شرکت کرده بودند.
خبرنگار: ندا جواهرفر ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
7505/5132انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید