خانه / اجتماعی / رانش زمین بخشی از جاده حاشیه رودخانه ضیابر را تخریب کرد

رانش زمین بخشی از جاده حاشیه رودخانه ضیابر را تخریب کرددهیار دهستان ضیابر شهرستان صومعه سرا بعد از ظهر یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این حادثه در ساعت پنج و نیم صبح امروز رخ داد و بخشی از جاده حاشیه رودخانه ضیابر بر اثر رانش زمین فرو ریخت.
فرشید نوزاد افزود: این قسمت از حاشیه رودخانه از سال های گذشته دارای فرورفتگی بود و به مرور زمان به سمت رودخانه فرسایش داشت .
وی یادآور شد: با وجود اینکه در چند ماه اخیر در بخشی از این رودخانه لایروبی صورت گرفت اما به دلیل اشرافیت به خطر آفرین بودن لایروبی در این نقطه از رودخانه ، از انجام لایروبی در این منطقه ممانعت به عمل آمد.
نوزاد خاطر نشان کرد: متاسفانه بارش شدید باران در هفته های اخیر و به تبع آن بالاآمدن آب رودخانه و بروز سیلاب، سطح زیرین این بخش از جاده را تخریب و در نتیجه موجب رانش زمین در این قسمت شد.
دهیار دهستان ضیابر افزود: دراین حادثه یک خودروی پراید نیز واژگون و متاسفانه یک تن نیز مصدوم و راهی بیمارستان شد.
نوزاد اظهار امیدواری کرد: با توجه به خطر آفرین بودن این نقطه از محل تردد مردم و ساکنان منطقه، مسئولان شهرستان صومعه سرا و استان هرچه زودتر نسبت به رفع این مشکل و بازسازی این جاده اقدام کنند.
شهرستان صومعه سرا با وسعتی حدود 564 کیلومتر مربع از سه بخش مرکزی ، تولمات و گوراب زرمیخ با دارا بودن بیش از 140 هزار نفر جمعیت در 25 کیلومتری غرب گیلان واقع شده و دهستان ضیابر در بخش مرکزی آن قرار دارد.
خبرنگار: رضا اکبری**انتشار دهنده: بابایی
7471 /6030انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید