خانه / اجتماعی / رئیس پلیس گذرنامه ناجا: 608 هزار گذرنامه برای زائران اربعین صادر شد

رئیس پلیس گذرنامه ناجا: 608 هزار گذرنامه برای زائران اربعین صادر شدسرهنگ محسن صمدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در این مدت روزانه 38 هزار جلد گذرنامه برای افرادیکه اولین بار درخواست کرده اند، صادر شده است و در روزهای باقیمانده تا اربعین حسینی این روند در حال افزایش است.
وی با بیان اینکه با نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی، ارائه خدمات به زائران از سوی پلیس مهاجرت و گذرنامه افزایش می یابد، افزود: با توجه به در پیش رو بودن اربعین حسینی امکان افزایش تعداد صدور گذرنامه نیز وجود دارد.
صمدی یادآور شد: مدت زمان صدور گذرنامه به 72 ساعت کاهش یافته و زائرانی که مدارک خود را به صورت کامل تحویل دفاتر پلیس +10 داده‌اند، پس از 72 ساعت، گذرنامه خود را دریافت می کنند.
رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی گفت: زائرانی که گذرنامه آنها مفقود شده پس از ثبت اعلام مفقودی، به مراکز پلیس + 10 مراجعه کرده و نسبت به اخذ گذرنامه خود اقدام کنند.
وی افزود: دفاتر پلیس +10 هیچ گونه دخل و تصرفی در کاهش یا افزایش هزینه گذرنامه ندارند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف برخورد قانونی اعمال می شود.
سرهنگ صمدی تاکید کرد: زائران ملزم به همراه داشتن روادید و گذرنامه برای عبور از مرز هستند و در غیر اینصورت از پذیرفتن و عبور آنها از مرز معذوریم.
به گزارش ایرنا، مرز بین المللی مهران به واسطه مزیت امنیت و کوتاهی مسافت تا اماکن زیارتی عراق به یکی از مرزهای پرتردد کشور به عتبات عالیات کشور همسایه تبدیل شده است.
در طول سال به طور متوسط هر روز 6 هزار زائر از مرز رسمی مهران به شهرهای مقدس کربلا و نجف در کشور عراق سفر می کنند.
خبرنگار: لیلی خاکی ** انتشاردهنده: حسن کهزادیان
7180/6119انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید