خانه / اجتماعی / رئیس قوه قضاییه:این کشور مدیون خون شهدا و علو معنا و عرفان آنها است

رئیس قوه قضاییه:این کشور مدیون خون شهدا و علو معنا و عرفان آنها استبه گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جریان سفر استانی خود و هیات همراه به استان ایلام، با جانباز سرافراز غلامرضا غیاثی و خانواده شهید غلام ملاحی دیدار و گفت و گو کرد.
وی در دیدار با خانواده شهید ملاحی، بر ضرورت تقویت و پاسداشت فرهنگ شهادت و ایثار تاکید کرد و گفت: همه ما باید فرهنگ شهادت و ایثار را تقویت کنیم و یکی از مهم ترین طرق پاسداشت این فرهنگ، تکریم و بزرگداشت خانواده شهدا است.
رئیس قوه قضاییه با اشاره به روایتی از امیرالمومنین حضرت علی (ع) اظهار کرد: حضرت می فرمایند «بالاترین امر، صبر است». این صبر در بیت محترم شهدا بیش از هر جای دیگری است و خانواده معظم شهدا از این نعمت بزرگ برخوردارند که مسیر برای توسل به شهیدان و شفاعت، برایشان بسیار هموار است.
همسر شهید ملاحی نیز در این دیدار با قدردانی از رئیس قوه قضاییه گفت: ما بر سر عهدی که با امام، مقام معظم رهبری و شهدا بستیم، خواهیم بود.
رئیس قوه قضاییه در دیدار با جانباز سرافراز، غیاثی نیز صبر جانبازان را موجب نورانی تر شدن باطن آنان دانست و صحت و عافیت همه جانبازان اسلام و انقلاب را از درگاه حق متعال مسالت کرد.
آیت الله لطفی نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام، حجت الاسلام صادقی معاون فرهنگی قوه قضاییه، حجت الاسلام خلفی رئیس حوزه ریاست قوه قضاییه، رزم رئیس کل دادگستری استان ایلام، فرمانده سپاه استان ایلام، فرمانده انتظامی استان و مدیرکل بنیاد شهید استان ایلام، در این دیدارها آیت الله آملی لاریجانی را همراهی کردند.
شهید غلام ملاحی از فرماندهان برجسته دوران دفاع مقدس و فرمانده اطلاعات عملیات لشکر حضرت امیر(ع) سال 1367 و در سن 26 سالگی در «ارتفاعات میمک» در حین آرایش نیروهای مردمی در اثر ترکش گلوله توپ به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
جانباز سرافراز غلامرضا غیاثی از چهره های فرهنگی استان ایلام در حمله تروریستی منافقین کوردل در دی 79 و در منزل در شهر ایلام به درجه رفیع جانبازی نائل شد.
وی دارای نشان درجه سه ایثار است.
خبرنگار حسن حیدری : **انتشار دهنده : شهریار حیدری فر
1193/6034انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید