خانه / اجتماعی / رئیس شورا: شورای شهر رقیب دستگاههای اجرایی نیست

رئیس شورا: شورای شهر رقیب دستگاههای اجرایی نیستبه گزارش ایرنا، احمد نصیری روز سه شنبه در جلسه رسمی شورای شهر زنجان با گلایه از رویکرد ستگاههای اجرایی افزود: برخی از دستگاههای اجرایی با جایگاه شورای اسلامی شهر آشنایی ندارند، شورا محل تضارب آرا است که هم موافق و مخالف دارد و به عنوان نماینده مردم فعالیت می کند.
وی اظهار کرد: شورای اسلامی شهر برحسب وظیفه ای که دارد دستگاههای اجرایی را به این محل دعوت می کند تا در جلسات حضور یافته و مسائل مورد نظر به دقت مورد بررسی قرار گیرد.
نصیری افزود: متاسفانه در برخی موارد مشاهده می شود ظرفیتها و تحمل افراد به قدری کاهش می یابد که کوچکترین انتقاد شورای شهر را بر نمی تابند و جلسه را ترک می کنند.
نصیری افزود: ممکن است مطالبی با نظرات مخالف نیز بیان شود و نباید به ترک جلسه مبادرت شود و این مهم در شان نظام جمهوری اسلامی نیست.
وی اظهار کرد: باید توجه داشت که هیچکدام از اعضای شورای اسلامی شهر زنجان مخالف سرمایه گذاری و پیشرفت این شهر مطابق با رعایت قوانین و موازین نیستند.
رئیس شورای شهر زنجان گفت: با توجه به اصل هفتم قانون اساسی شوراها از ارکان تصمیم گیری در اداره امور کشور بوده و اصل یکصد و سه نیز استانداران و فرمانداران نیز و سایر مقامات کشور که از دولت تعیین می شوند را نیز ملزم به رعایت مصوبه های شورای شهر کرده است.
نصیری افزود: شورای اسلامی شهر نماینده مردم بوده و باید به جایگاه این نهاد اهمیت داده شود و این نهاد شهرداری را انتخاب می کند و تمامی تصمیات شهردار نیز باید با مصوبه شورا باشد و این در حالی است به شورا اهمیتی داده نمی شود.
*** اشتغال بیشترین مراجعه مردمی به شورا
نایب رئیس شورای شهر نیز در ادامه جلسه، بیشترین مراجعات مردمی به شورای اسلامی را موضوع اشتغال و اشتغالزایی اعلام کرد و گفت: بیشتر خانواده های ایرانی به معضل بیکاری دچار هستند و اگر تدبیر و چاره اساسی برای این بحران اندیشیده نشود، به طور قطع در سال های آینده بحران اجتماعی بوجود خواهد آمد.
مسعود مرادخانی افزود: با توجه به شرایط حوزه اشتغال باید به موضوع اقتصاد مقاومتی توجه و در این راستا باید از همه ظرفیت ها، استعدادها در همه سازمانها استفاده کرد.
وی ابراز کرد: شهرداری زنجان ظرفیت بسیار بالایی دارد و بر این اساس سالانه مبالغ هنگفی بابت خرید مصالح از استانهای دیگر اقدام می شود و می توان از تمامی دستگاهها خواست نیاز خود را از استان تهیه کنند.
مرادخانی خاطر نشان کرد: اعتبارات شهرداری ها صرف هزینه جاری می شود و در شرایط فعلی باید به سمت و سوی جذب سرمایه گذاری حرکت کرد و سیاست ها به این سمت سوق داده شوند.
به گزارش ایرنا، شهر زنجان به عنوان مرکز استان سه منطقه شهرداری و 430 هزار نفر جمعیت دارد.
7320/8068
خبرنگار: اعظم شامی *** انتشار: اسماعیل جهانبخشانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید