خانه / اجتماعی / رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور: اختصاص تسهیلات به 6 هزارنفراز مستمری بگیران زلزله زده کرمانشاه

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور: اختصاص تسهیلات به 6 هزارنفراز مستمری بگیران زلزله زده کرمانشاهسید تقی نور بخش روز جمعه در بازدید از مراکز و بخش‌های مختلف اداره تامین اجتماعی شهرستان های دماوند و فیروزکوه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از مراکز تجمع بیمه شدگان در شرق استان تهران بخش رودهن است که تعداد 130 هزار نفر مستمری بگیر و بیمه شده دارد.
وی در ارتباط با بررسی مشکلات در بخش بیمه و درمان گفت: با توجه به تعدد بیمه شدگان با قول مساعد شهردار، بخشدار و شورای شهر منطقه، هفته آینده به منظور بررسی و ایجاد یک مرکز درمانی و کلینیک در شهر در صورت مساعدت مسئولان، در بودجه سال 97 گنجانده می شود.
نور بخش در ادامه با بیان اینکه انشالله در دهه فجر 15مرکز درمانی افتتاح یا عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد، گفت: اقدامات مطلوبی در خصوص زلزله کرمانشاه صورت گرفته است و در بحث درمانی 700 نفر در مراکز خدماتی تحت عمل جراحی قرار گرفته و بستری شده اند و 200 نفر، چه بیمه شده و چه بیمه نشده به تهران اعزام شدند.
وی افزود: همچنین برای 10 هزار نفر بیمه بیکاری صادر شده و برای 6 هزار نفر مستمری بگیر تسهیلاتی را اختصاص دادیم که در حال پرداخت هستند و یک مرکز درمانی به منظور خدمت رسانی در سرپل ذهاب در حال احداث است.
نور بخش همچنین در حاشیه بازدید از شهرستان دماوند و فیروزکوه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امکانات فیزیکی مناسبی در سازمان تامین اجتماعی شهرستان نسبت به سال های قبل بوجود آمده است ، اما نواقصی از لحاظ تجهیزات و نیروی انسانی تخصصی در این مرکز وجود دارد که با همکاری شبکه بهداشت و درمان طی روزهای آتی اقدامات خوبی انجام خواهد شد.
وی همچنین در ارتباط با اعطای تسهیلات بانکی تصریح کرد: در خصوص اعطای تسهیلات بانکی به مستمری بگیران تصمیماتی گرفته و ابلاغ شده و در حد توان سازمان پرداخت خواهد شد.
نور بخش در خصوص پرداخت مطالبات مراکز درمانی شهرستان فیروزکوه نیز گفت: تصمیماتی اتخاذ شده که انشالله نیازهای درمانی و نقدینگی همکاران شبکه بهداشت و درمان مرتفع شود.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران قرار گرفته است. این شهرستان از شمال با استان مازندران، از شرق با شهرستان فیروزکوه، ازجنوب با استان سمنان و از غرب با شهرستان شمیرانات و تهران همسایه است که این شهر از2بخش مرکزی و رودهن تشکیل می شود.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
خبرنگار: الهام حیدری انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7246/ 1539انتهای پیام /*


پاسخی بگذارید