خانه / اجتماعی / رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی:غرب آسیا ظرفیت‌های فراوانی برای ساخت آینده و دنیا دارد

رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی:غرب آسیا ظرفیت‌های فراوانی برای ساخت آینده و دنیا داردبه گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سردار احمد وحیدی عصر امروز – دوشنبه- در سمینار قدرت‌های بزرگ و امنیت منطقه غرب آسیا بیان کرد: ما امروز با معضلات نظری در شکل‌دهی به یک نظم در جهان روبه رو هستیم.
رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی تصریح کرد: ما با موجودات عجییب و غریبی در منطقه روبه‌رو هستیم که کمترین درک را دارند؛ عربستان طرح 2030را می‌دهد و به قول خود تغییر نگاه و نسل می‌دهند. دلیل یک امر هم این است که فکر می‌کند از امارات عقب افتاده‌اند.
وی افزود: مشهور است که «محمد بن زاید» عامل محرک «محمد بن سلمان» است؛ تصورش هم این است که می‌خواهد اسرائیل منطقه شود.
وحیدی با اشاره به نظریه پایان تاریخ اظهار داشت: بعد از فروپاشی شوروی تلاش بسیاری برای شکل‌دهی و ایجاد نظم تک‌قطبی در جهان انجام شد؛ بر همین اساس تلاش شد بگویند لیبرال دمکراسی آخرین راه است اما آیا مشکلات در جهان حل شد؟
رئیس مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی با بیان این که جامعه‌ای که ترامپ از آن بیرون می‌آید جامعه سرخورده است، گفت: ترامپ نشانه‌ بارز پایان لیبرال دمکراسی است و نمی‌تواند افقی را مشخص کند.
وی با طرح این سوال که برگزیت و نیز ظهور ترامپ به عنوان یک پدیده حاصل چه فعل و انفعالاتی است؟ افزود: برای غرب لیبرال دمکراسی آخر راه است، ولی برای ما اول راه است زیرا این نتوانست مشکلات جهان و حتی خود امریکا را حل کند.
سیام**3070**2021**1449**تنظیم کننده: داود نخ کوب نیاسر**انتشار دهنده: امیر کاردانانتهای پیام /*


پاسخی بگذارید